GN 14/2020 Archiwum

Hospitalizowani w Koszalinie z podejrzeniem o koronawirusa mają grypę typu A

Nie koronawirus, lecz grypa typu A była przyczyną infekcji jednego z chorych przyjętych do koszalińskiego szpitala. Wyników badań drugiej osoby szpital spodziewa się do jutra. Oboje czują się dobrze.

Wiadomo już, jakie są wyniki badań materiału genetycznego pobranego od osób hospitalizowanych od kilku dni na koszalińskim oddziale obserwacyjno-zakaźnym.

- Wyniki badań laboratoryjnych wykazały, że u obojga pacjentów hospitalizowanych w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie z powodu podejrzenia infekcji wywołanej koronawirusem mamy do czynienia z grypą typu A. - poinformował 27 lutego Cezary Sołowij, rzecznik prasowy szpitala.

Wyniki badań pod kątem koronawirusa w przypadku pierwszej osoby - mężczyzny, który wrócił z Włoch - są ujemne.

Wyników badań drugiej osoby - kobiety, która wróciła z Izraela - szpital spodziewa się jeszcze dziś bądź jutro.

Stan zdrowia obu osób lekarze oceniają jako dobry.

Jak podaje Główny Inspektorat Sanitarny, łącznie w okresie od 31 grudnia do 26 lutego odnotowano 81 027 potwierdzone przypadki COVID-19 (zapalenie płuc spowodowane koronawirusem SARS-CoV-2), w tym 2 763 zgonów. Zgłoszono 2 763 zgonów z Chin (2716), Hong Kongu (2), Iranu (15), Korei Południowej (11), Włoch (11), pokładu międzynarodowego przewoźnika (Japonia)  (4), Taiwanu (1), Filipin (1), Japonii  (1) i Francji (1).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama