Nowy numer 14/2020 Archiwum

Nie stwierdzono koronawirusa u obojga pacjentów w Koszalinie. Trzeci jest badany

Dwoje pacjentów hospitalizowanych z powodu podejrzenia koronawirusa zostanie wypisanych do domu. U żadnego z nich nie stwierdzono COVID-19.

U pacjentów, przebywających od kilku dni na oddziale obserwacyjno-zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie stwierdzono najpierw obecność wirusa grypy typu A.

28 lutego szpital podał do wiadomości wyniki badań pod kątem koronawirusa pacjentki, która wróciła z Izraela. Również w tym przypadku, jak i pacjenta, który przebywał wcześniej w północnych Włoszech (o czym informowaliśmy wczoraj), wyniki okazały się ujemne.

– W związku z niepotwierdzeniem koronawirusa i brakiem wskazań do dalszej hospitalizacji dwójka pacjentów przebywających dotychczas na oddziale obserwacyjno-zakaźnym zostanie wypisana do domu – informuje Cezary Sołowij, rzecznik prasowy koszalińskiego szpitala.

Mimo to w izolatce pozostanie inny pacjent, hospitalizowany również z powodu podejrzenia COVID-19 (zapalenia płuc spowodowanego koronawirusem SARS-CoV-2).

– Czekamy na wyniki badań trzeciego pacjenta – dodaje C. Sołowij. – Jego stan zdrowia lekarze oceniają jako dobry.

Jak podaje Główny Inspektorat Sanitarny, łącznie w okresie od 31 grudnia do 27 lutego odnotowano 82 132 potwierdzone przypadki COVID-19, w tym 2 801 zgonów. Zgłoszono 2 801 zgonów z Chin (2716), Hongkongu (2), Iranu (19), Korei Południowej (12), Włoch (12), pokładu międzynarodowego przewoźnika – Japonia – (4), Taiwanu (1), Filipin (1), Japonii (3) i Francji (3).

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama