Nowy numer 29/2021 Archiwum

Parafianie ze Szczecinka pokazali, co to znaczy obywatelskość

Rekordowe wyniki szczecineckiego budżetu obywatelskiego. Renowacja zabytkowych tarczy zegara w kościele Mariackim okazała się najlepszym projektem.

Zmasowana akcja promocyjna przyniosła efekty. Blisko 45 proc. głosujących na tegoroczny budżet obywatelski w Szczecinku uznała, że trzeba zainwestować w odnowienie tarczy zegarowych.

3321 - tyle głosów oddano na projekt związany z kościołem Mariackim. - Ten wynik mówi sam za siebie. W zeszłym roku zwycięski projekt otrzymał około tysiąca głosów - komentuje Maciej Makselon, wiceburmistrz Szczecinka.

Ksiądz Jacek Lewiński przyznaje, że to efekt konsekwentnej, trzytygodniowej pracy. - Tych osób zaangażowanych było sporo. Mieliśmy mobilny punkt, gdzie można było zagłosować przy parafii. I widać to po statystykach. Największe "skoki" w liczbie oddawanych głosów pojawiają się w każdą niedzielę. Może to więc oznaczać, że wierni usłyszeli w trakcie ogłoszeń zachętę i oddali swój głos. To też dobry znak, że nasze niedzielne ogłaszanie różnych rzeczy przynosi skutek. I że jesteśmy słuchani - uśmiecha się proboszcz parafii mariackiej w Szczecinku.

W ubiegłym roku udało się odnowić jedną z tarcz zegarowych. Teraz, dzięki miejskiemu wsparciu, swój blask odzyskają trzy pozostałe. Koszt inwestycji to 132 900 złotych.

Głosujący uznali również, że w ramach Budżetu Obywatelskiego w Szczecinku pojawią się nowe urządzenia AED i przeprowadzony zostanie cykl szkoleń z zakresu pierwszej pomocy. Na Jeziorze Trzesiecko zamontowane zostaną pływające fontanny z iluminacją świetlną. Przebudowana zostanie także jedna z dróg, a fani ulicznej koszykówki zyskają boisko do uprawiania tego sportu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama