Nowy numer 29/2021 Archiwum

Caritas solidarna z kwarantanną społeczną

W imię solidarności społecznej i troski o zdrowie podopiecznych Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej zamyka swoje placówki opiekuńczo-wychowawcze w Szczecinku i Pile.

Caritas diecezji odpowiedziała na apel rządowego zespołu zarządzania kryzysowego i postanowiła zamknąć na czas trwania kwarantanny społeczeństwa swoje placówki w Szczecinku i Pile. Nie odbędzie się także zaplanowane na 20 marca otwarcie Domu Środowiskowego w Pile-Motylewie.

Od 16 marca zamknięte będą: Bursa Szkolna im. Św. Stanisława Kostki w Szczecinku, Niepubliczne Przedszkole nr 1 w Pile, Niepubliczne Przedszkole nr 2 w Leżenicy. Caritas apeluje, by do tego czasu nie korzystały z usług przedszkoli te dzieci, którym opiekunowie są w stanie zapewnić opiekę.

– Podjęliśmy decyzję o czasowym zamknięciu tych placówek Caritas w imię solidarności społecznej oraz na apel rządowego zespołu zarządzania kryzysowego – mówi dyrektor Caritas diecezji ks. Tomasz Roda. –  Uznajemy podjęte środki ostrożności i również dołączamy się do działań prewencyjnych. Tego wymaga dobro wspólne.

Decyzja o działaniu Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas - w Sycewicach i Leżenicy - leży w gestii kierowników tych ośrodków. Natomiast normalnie działać będą placówki interwencyjne Caritas jak Centrum Kryzysowe w Koszalinie dla Kobiet i Kobiet z Dziećmi czy Hospicjum im. Bp. Domina w Darłowie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama