Nowy numer 29/2021 Archiwum

Z pizzą i kawą do medyków z pilskiego szpitala

Choć na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym niespodzianek nigdy nie brakuje, tym razem udało się zaskoczyć personel pilskiego szpitala. Kilku restauratorów dostarczyło im pizzę, ciasto i napoje.

Jest to wyraz społecznej solidarności z tymi, którzy z pandemią walczą na pierwszej linii frontu, dbając o życie i zdrowie innych.

- Sytuacja wymaga od nas szczególnych działań i postaw. Zdecydowaliśmy się wesprzeć naszych cichych bohaterów w Służbie Zdrowia – wyjaśnia na swoim facebookowym profilu firma Się je, która razem z lokalami Przytulna Cafe, Przytulna Cafe Vivo, Łóżko i Pracownią Cukierniczą Przytulna dostarczyły na SOR pilskiego szpitala posiłki.

180 porcji ciast, kilka kartonów pizzy, kawa i świeżo wyciskane soki były nie lada niespodzianką.

- Mamy teraz znacznie więcej pracy, jedzenie jest chyba ostatnim punktem na długiej liście spraw, które trzeba zrobić. Taki gest jest dla nas czymś wielkim, bo nie tylko zaspokoił głód, ale dodał nam skrzydeł. Lepiej się pracuje, kiedy wiadomo, że można liczyć na wsparcie społeczeństwa, że jest ktoś, kto docenia nasze wysiłki - przyznaje Dariusz Kopaczyk, ratownik medyczny z pilskiego szpitala. - Dziękujemy za każdy gest, za życzliwość, za cierpliwość, za modlitewne wsparcie. Tego nam teraz bardzo potrzeba - dodaje.

Inicjatorzy akcji zaś zachęcają innych przedsiębiorców z branży gastronomicznej do społecznej wrażliwości. 

- Nasi drodzy przyjaciele, apelujemy, przyłączcie się w miarę waszych możliwości do tej akcji. Pamiętajmy, że służba zdrowia to wielu ludzi, których nie widzimy: lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, personel medyczny i służby porządkowe oraz administracyjne. Dziś oni wszyscy stoją na linii frontu i bronią nas w pierwszej kolejności przez wirusem grypy Covid-19 – pisze na swoim profilu Się je.

Jedną z duchowych propozycji wsparcia pracowników służby zdrowia jest akcja "Adoptuj medyka, by dodać mu sił". Polega na codziennym odmówieniu dziesiątki Różańca w intencji pracownika służby zdrowia. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama