GN 14/2020 Archiwum

Co z Triduum Paschalnym i Pierwszymi Komuniami?

Kolejne obostrzenia reżimu sanitarnego w Polsce, ogłoszone 24 marca, powodują nową sytuację Kościoła, szczególnie jeśli chodzi o uczestnictwo wiernych w celebracjach liturgicznych.

Już dziś wiadomo na pewno, że wszelkie zgromadzenia, także religijne, nie mogą liczyć więcej niż 5 osób. To istotna zmiana w stosunku do poprzednich regulacji.

Oficjalne rozporządzenie zostanie opublikowane przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów dopiero dziś w nocy i zacznie obowiązywać 25 marca.

Wierni coraz częściej pytają, jak będzie wyglądało Triduum Paschalne oraz czy odbędą się w tym roku Pierwsze Komunie w parafiach.

W związku z tym najbliższy komunikat biskupa diecezjalnego ukaże się w czwartek 26 marca. Należy spodziewać się w nim decyzji dotyczących właśnie organizacji Mszy św., Triduum Paschalnego, uroczystości Pierwszych Komunii św., pogrzebów, a także regulacji ogółu funkcjonowania duszpasterskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama