Nowy numer 47/2020 Archiwum

Dom Miłosierdzia potrzebuje wsparcia. Tym razem w formie jednorazówek

Masz w domu naczynia jednorazowego użytku? A może znasz firmę, która może je przekazać? Można się nimi podzielić z ubogimi i bezdomnymi, aby mogli bezpiecznie zjeść codzienny obiad z jadłodajni Domu Miłosierdzia.

Naczynia jednorazowe to w czasie epidemii konieczny element żywienia zbiorowego. Dom Miłosierdzia w Koszalinie ze względu na pandemię Covid-19 wprowadził reżim sanitarny. Tamtejsza jadłodajnia działa codziennie, z tym że bezdomni i ubodzy, którzy się tu stołują są – odmiennie niż w normalnych okolicznościach – przyjmowani nie w jadłodajni na piętrze domu, lecz w jego drzwiach. Posiłek otrzymują w formie pakietu w pojemnikach jednorazowych.

– Codziennie wydajemy sto kilkadziesiąt posiłków dla osób potrzebujących – mówi Monika Musioł z Domu Miłosierdzia. – Obecnie najbardziej potrzebujemy pojemników lub naczyń jednorazowego użytku, a także foliowych woreczków.

Wymóg stosowania jednorazówek pociąga za sobą zwiększone koszty. Dom Miłosierdzia potrzebuje ich więcej i prosi o wsparcie w takiej formie.

Osoby, które chciałyby wspomóc to charytatywne dzieło, mogą w dowolnej porze dnia przynieść jednorazówki do placówki. Więcej informacji pod tel. (94) 719 17 70, 660 539 514.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama