Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Kapliczka dla Matki Bożej. Zaproszenie dla dzieci do zabawy i modlitwy

W czasie, kiedy wychodzenie z domu nie jest jeszcze całkiem bezpieczne, nie trzeba rezygnować z majowych spotkań przy kapliczkach. Można ją zrobić samemu.

Przekonuje o tym Ewelina Stokowska, zapraszając do wspólnego stworzenia maryjnej kapliczki. Tutorial powstał na potrzeby szkolnej katechezy, ale skorzystać mogą z niego nie tylko uczniowie gościńskiej podstawówki.

- Pomysł nagrywania katechez wziął się z chęci odciążenia uczniów i ich rodziców. Dzieciom łatwiej obejrzeć film, podczas którego na przykład uczą się śpiewać, wykonują razem ze mną jakąś pracę, czy słuchają informacji – mówi katechetka gościńskiej podstawówki.

KAPLICZKA DLA MATKI BOŻEJ
rEwelka Sto

Na youtubowym kanale nauczycielki można znaleźć propozycje wspólnych zabaw. Najnowsza katecheza pokazuje, jak stworzyć własną kapliczkę maryjną. Potrzebne do jej wykonania materiały można znaleźć po prostu w domu. Ale to nie tylko praca manualna. Przede wszystkim zaproszenie do majowej modlitwy.

- Chciałabym, żebyście postawili te kapliczki w swoich pokojach, na parapecie okna, na biurku. I codziennie pamiętali o przyniesieniu Matce Bożej jakiegoś prezentu. Nie trzeba po niego iść do sklepu. Wystarczy jeśli będzie to codzienna modlitwa, np. „Zdrowaś Mario” albo dobry uczynek spełniony rodzicom czy rodzeństwu – zachęca dzieci Ewelina Stokowska, zapraszając do spotkań przy kapliczce całe rodziny.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy