Nowy numer 21/2020 Archiwum

14 maja dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia

Bp Dajczak błogosławi diecezjanom, którzy w najbliższy czwartek podejmą modlitwę, post i dzieła miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa.

Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała zaproszenie do wiernych całego świata, aby czwartek 14 maja uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa.

Do modlitwy w podanej intencji włączą się również – zgodnie z własną wiarą i tradycją – przedstawiciele różnych religii, aby w ten sposób zjednoczyć całą ludzkość we wspólnym błaganiu o ustanie pandemii i przezwyciężenie jej konsekwencji.

Zaproszenie i zachętę do podjęcia tej inicjatywy modlitewnej przekazuje Konferencja Episkopatu Polski. 

Biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak przychyla się do tej inicjatywy i błogosławi księżom, osobom konsekrowanym i wiernym naszej diecezji podejmującym dzieło modlitwy, postu oraz chrześcijańskiego miłosierdzia. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama