Nowy numer 21/2020 Archiwum

Białogardzka „Trójka” recytuje papieską poezję

Setną rocznicę urodzin Jana Pawła II uczniowie SP 3 w Białogardzie uczcili napisanymi przez świętego papieża strofami. Efektami spotkań z papieską poezją podzielili się w sieci.

Film to efekt konkursu przygotowanego przez katechetów. Wzięło w nim udział 82 dzieci. Ich zadaniem było nagranie fragmentu wiersza Karola Wojtyły, który otrzymały od organizatorów projektu.

#darna100 Białogardzka "Trójka" recytuje...
Szkoła Podstawowa nr 3 w Białogardzie

- Nagrywając fragmenty wierszy Karola Wojtyły, które publikował pod pseudonimami Andrzej Jawień i Stanisław Gruda pragniemy odkrywać historię Jego życia począwszy od najmłodszych lat, od rodzinnego domu w Wadowicach, do miejsc, w których dorastał, uczył się i nawiązywał przyjaźnie i czynił dobro, zanim został papieżem. Z jego postawy i nauki chcemy czerpać wzorce dla nas. Poprzez recytowane wiersze i poezję, znajdujemy się w bliskości Karola Wojtyły, naszego ukochanego św. Jana Pawła II – mówi s. Damaris Pawłowska, katechetka z SP 3 w Białogardzie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama