Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Przyślij wspomnienie z Janem Pawłem II na Górę Chełmską

Siostry szensztackie poszukują wspomnień osób, które uczestniczyły w spotkaniu ze św. Janem Pawłem II na Górze Chełmskiej w 1991 roku.

1 czerwca 1991 roku papież Jan Paweł II poświęcił sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej. W tym wydarzeniu, w deszczu, uczestniczyło wiele osób. Pisaliśmy o nim TUTAJ. Być może w prywatnych archiwach uczestników pozostały pamiątki po tamtym spotkaniu, zdjęcia lub wspomnienia.

100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II stała się inspiracją dla sióstr, by te skarby, które z każdym rokiem mają coraz większą wartość, zebrać i zabezpieczyć.

– Zależy nam, żeby pamiątki po spotkaniu na Górze Chełmskiej z Ojcem Świętym ocalić od zapomnienia – wyjaśnia pomysłodawczyni akcji s. M. Krzysztofa Fulneczek. – Będziemy chciały je potem zebrać w jakiejś formie, być może w albumu, żeby podzielić się nimi z innymi.

Pamiątki można przekazywać bezpośrednio siostrom szensztackim z Góry Chełmskiej lub przysłać pocztą elektroniczną na adres: gora.ch.siostry@szensztat.pl

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy