Nowy numer 23/2021 Archiwum

Słodkie, i nie tylko, upominki dla personelu szpitala

W ramach akcji "Wdzięczni Medykom" Caritas diecezji przekazała personelowi koszalińskiego szpitala słodkie upominki i odzież medyczną.

18 maja Caritas diecezji przekazała personelowi koszalińskiego szpitala pakiety ze słodyczami. Kilka dni wcześniej koszalińskie pielęgniarki otrzymały pielęgniarskie mundurki.

– Chcemy poprzez te słodycze okazać wdzięczność pielęgniarkom, które cały czas pozostają w pierwszym kontakcie z pacjentami – mówi ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji. – Jesteśmy wdzięczni i lekarzom, i personelowi medycznemu, a szczególnie pielęgniarkom za to, że pomimo hejtu, z jakim się spotykali w ostatnich tygodniach, nie rezygnują z ofiarnej pracy na rzecz chorych i ich rodzin – mówi ks. Roda.

Caritas przygotowała zestawy słodyczy także dla pracowników szpitali w Słupsku, Szczecinku, Miastku, Pile, Wałczu. To trzecia akcja Caritas diecezji na rzecz szpitali – po fundacji respiratorów w ramach "Zanurzonych w Miłości" i przekazaniu pościeli dla pacjentów szpitala.

Do wdzięczności medykom Caritas mobilizuje najmłodszych diecezjan, szczególnie tych ze Szkolnych Kół Caritas. Wcześniej młodzi wyrażali swoją wdzięczność środowisku medycznemu, publikując na swoich prywatnych profilach konkretne podziękowania. Teraz mają dać odpór hejtowi skierowanemu w pracowników szpitali.  

– Chcemy, by młodzi podjęli trud przeciwstawiania się nienawiści i próbom wykluczenia pracowników medycznych poza nawias społeczności – wyjaśnia ks. Roda. – Hejt to postawa, która choć może wynikać z braku świadomości czy z lęku, jednak nie powinna być pozostawiona bez odzewu. Należy takie wpisy torpedować i wskazywać, że przeciwnie: to właśnie medycy narażą własne życie ze względu na dobro każdego z nas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama