Nowy numer 21/2020 Archiwum

Papież ich motywuje. Urodziny Jana Pawła II w polanowskim MOW-ie

Do przygotowania apelu chłopcy zgłosili się sami. Pomogły im panie katechetka i bibliotekarka. - Nikt ich do tego nie zmuszał. Przygotowali apel w czasie wolnym. To tym cenniejsze, że bywa ciężko zmotywować ich do różnych spraw - cieszy się dyrektor "Srebrnego Dworu".

Monika Jagielska, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Polanowie, nie ukrywa radości z zaangażowania podopiecznych.

- Przed apelem pytałam, czy Jan Paweł II jest dla nich ważny. Często odpowiadali, że szanują go za przyjaźń z młodzieżą, podziwiają za świętość, staje im się bliski, gdy dowiadują się, że papież grał w piłkę, pływał na kajakach - mówi dyrektor placówki.

To tym ważniejsze, że podopieczni polanowskiego ośrodka to pokolenie, które nie doświadczyło pontyfikatu Jana Pawła II.

- Jeden z nich urodził się na 2 godziny przed śmiercią papieża. Zna go więc przede wszystkim z opowieści mamy, jak w szpitalu śledzili w telewizji wydarzenia z Rzymu, jak płakali.

Są też tacy podopieczni, którzy dopiero w ośrodku poznali Jana Pawła II. Wcześniej nie miał im kto o nim opowiedzieć. Uczą się go w ośrodku - dodaje Monika Jagielska.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama