Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Motocykliści biorą kurs na Skrzatusz

Po skromnym otwarciu sezonu i tygodniach niepewności wiadomo: Pielgrzymka Motocyklistów diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbędzie się. I to już za tydzień!

Rozluźnienie obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią przyniosło też dobre wiadomości dla motocyklistów. 6 czerwca ryczące maszyny i ich użytkownicy zameldują się u Skrzatuskiej Pani w diecezjalnym sanktuarium.

- Odetchnęliśmy z ulgą, że jednak uda nam się w tym roku spotkać na wspólnej modlitwie w Skrzatuszu. Czekaliśmy z decyzją niemal do ostatniej chwili, wierząc, że może coś da się zrobić i się doczekaliśmy - cieszy się ks. Dariusz Kwaśny, suliszewski proboszcz oraz członek bractw organizujących wydarzenie - Bractwa Miłośników Motocykli "Pancerny" ze Złocieńca i kapłańskiego klubu motocyklowego God's Guards. - Myślę, że zbierze nas się spora grupa, bo wszyscy dość się stęsknili za jeżdżeniem i spotkaniem w większym gronie, także wokół ołtarza - dodaje duszpasterz.

Swój udział zapowiedział bp Krzysztof Włodarczyk, również miłośnik jazdy na dwóch kółkach. Biskup będzie w samo południe w skrzatuskiej bazylice przewodniczył Mszy św., która stanowi centralny punkt pielgrzymki motocyklistów.

Motocykliści biorą kurs na Skrzatusz   BMM Pancerny

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy