Nowy numer 23/2023 Archiwum

Para prezydencka dziękuje polskiej młodzieży za inicjatywę "Zanurzeni w miłości"

Młodzi w czasie pandemii koronawirusa nie próżnowali. Prezydent wraz z żoną mówią im: "Dziękujemy wam serdecznie".

Prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda podziękowali za pośrednictwem internetu młodzieży, która w czasie pandemii Covid-19 angażowała się w dzieła charytatywne.

Podziękowaniami wyróżniono inicjatywę "Zanurzeni w miłości", w ramach której zebrano pieniądze na co najmniej 36 respiratorów, które trafiają do szpitali w całej Polsce.

Akcję Fundacji SMS z Nieba, zainaugurowaną wraz z Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, od pewnego etapu kontynuowała młodzież pod nazwą "Respirator od młodych". Partnerem akcji jest również wspólnota Lednica 2000, która młodzieżowej kweście dla szpitali nadała wymiar dziękczynienia za dar Spotkań Lednickich.

- Z radości przyjęliśmy inicjatywę Fundacji SMS z Nieba "Respirator od młodych". Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej wspaniałej inicjatywie - powiedziała Agata Kornhauser-Duda przyznając, że epidemia koronawirusa przyniosła wiele nowych potrzeb trudnych do zaspokojenia, w tym zaopatrzenie szpitali w odpowiednią liczbę respiratorów.

Prezydent Andrzej Duda podziękował wszystkim młodym ludziom, którzy w jakikolwiek sposób w ostatnich miesiącach pomagali innym. - Wiemy, że robicie to na różne sposoby i chcemy powiedzieć: jesteście wspaniali - powiedział. - Pokazaliście, że w chwilach trudnych możemy być i działać razem. Dzięki waszej postawie stawiliśmy czoła pandemii i wychodzimy z niej jeszcze silniejsi i bardzie solidarni - dodał.

SMS z Nieba TV
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast