Nowy numer 29/2021 Archiwum

Męski Różaniec wraca do Piły po przerwie związanej z pandemią

6 czerwca panowie po raz drugi zgromadzą się w kościele Świętej Rodziny, gdzie podejmą męską modlitwę wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi.

Pilanie dołączyli do mężczyzn z całej Polski, którzy w pierwsze soboty miesiąca chwytają za różańce w marcu. Przeszli wówczas ulicami miasta z modlitwą i świadectwem wiary. Na dwa miesiące zatrzymała ich pandemia i związane z nią obostrzenia sanitarne. Teraz męska modlitwa wraca do Piły.

6 czerwca panowie o godz. 8 rozpoczną swoje spotkanie Mszą św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Potem uczestniczyć będą w nabożeństwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa i odmówią Różaniec.

- Na dziś wiemy, że wyjedziemy z figurą Matki Bożej przed kościół, ale może uda się również przejść z modlitwą pod pomnik św. Jana Pawła II jak ostatnio - mówi ks. Kazimierz Chudzicki, proboszcz parafii pw. Świętej Rodziny w Pile.

Męski Różaniec wraca do Piły po przerwie związanej z pandemią  

Medytację i Różaniec dla panów poprowadzi goszczący w parafii ks. Dominik Chmielewski, salezjanin, który trzeci stopień mistrzowski dan w karate zamienił na oddanie się w niewolę Maryi.

Męski Różaniec to zaproszenie do spełniania próśb Maryi, które Matka Boża przekazała w Fatimie. W pierwsze soboty miesiąca mężczyźni wychodzą na ulicę z różańcami, żeby chronić bliskich, dawać świadectwo wiary i wynagradzać Niepokonalnemu Sercu Maryi. Ich modlitwa jest dopełnieniem nabożeństw pierwszosobotnich. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama