Nowy numer 42/2021 Archiwum

Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych odbędzie się w Bobolicach

Mieszkańcy DPS-u w Bobolicach odbędą ją pielgrzymując do kaplicy placówki, inni niepełnosprawni połączą się z nimi online. Towarzyszyć im będzie kopia Skrzatuskiej Piety.

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej zaprasza osoby niepełnosprawne, a także ich rodziny i opiekunów na Pielgrzymkę Osób Niepełnosprawnych, która odbędzie się 9 czerwca w kaplicy Domu Pomocy Społecznej w Bobolicach, prowadzonym przez siostry pallotynki ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego.

Chociaż pandemia uniemożliwiła organizację pielgrzymki w tradycyjnej formie, jak to się odbywało od lat w Skrzatuszu, spotkanie nie zostało odwołane.

– Nie chcemy rezygnować z dorocznego pielgrzymowania osób niepełnosprawnych i środowiska z nimi związanego, bo wiemy, jak wielkie dobro płynęło z tego religijnego wydarzenia w poprzednich latach – mówi ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji. – Szczególnie mocno przeżywali je sami niepełnosprawni, zarówno w wymiarze duchowym, jak i ludzkim, gdy mogli spotkać się ze znajomymi z innych miejscowości. Wiemy, że żyli tym spotkaniem jeszcze długo po jego zakończeniu i że z roku na rok przybywało ich do Skrzatusza coraz więcej. To pokazuje, jak bardzo spotkanie tego środowiska w wymiarze religijnym jest potrzebne i oczekiwane.

Mimo że pielgrzymka nie odbędzie się w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu, to kopia cudownej Piety będzie towarzyszyła pielgrzymom zgromadzonym w bobolickim DPS-ie.

Tegoroczne pielgrzymowanie zgromadzi te osoby, które w poprzednich latach z różnych względów nie mogły dojechać do Skrzatusza. Wszyscy oni będą mogli uczestniczyć w transmisji online z Bobolic za pośrednictwem telewizji internetowej Dobre Media.

Program pielgrzymki - 9 czerwca (wtorek):

10.00 – powitanie i zawiązanie wspólnoty

– konferencja

– Msza św. pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Włodarczyka

– modlitwa zawierzenia Matce Bożej Bolesnej ze Skrzatusza

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama