Nowy numer 48/2020 Archiwum

Na początek Tygodnia św. Krzysztofa

To doskonały powód, by podjąć temat grzeszenia za kierownicą, uwrażliwiać na temat bezpieczeństwa, a przy okazji zaprosić do pomocy na rzecz misjonarzy. W Barcinie tydzień, któremu patronuje św. Krzysztof, rozpoczął się błogosławieństwem pojazdów.

Pod hasłem "Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa" rozpoczął się tej niedzieli XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Na jego dobry początek zmotoryzowani parafianie z Barcina zawierzyli się opiece Maryi, a ich pojazdy zostały pobłogosławione.

Proboszcz wspólnoty, ks. Jacek Gierszewski nie żałował święconej wody. Wcześniej, podczas Mszy św. odczytał parafianom komunikat bp. Jerzego Mazura, przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji­.

- Ten tydzień to zachęta do rachunku sumienia z miłości na drodze. Często grzeszymy za kierownicą. Jeśli będziemy kierowali się miłością, noga będzie trochę lżejsza i będziemy potrafili dostrzegać innych na drodze. Chrześcijanin za kierownicą nie przestaje być świadkiem wiary - przyznaje, odwołując się do treści listu.

Towarzysząca rozpoczynającemu się tygodniowi Akcja św. Krzysztof to również zwrócenie uwagi na potrzeby misji. Organizacja MIVA Polska zachęca, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacić 1 grosz na środki transportu dla misjonarzy.

W zeszłym roku MIVA Polska zrealizowała 91 projektów, w ramach których zakupiono ponad 300 pojazdów dla misjonarzy w 34 krajach świata. Wśród zakupionych pojazdów znajdują się nie tylko samochody, ale i motocykle, rowery, łodzie, silniki do łodzi, a nawet wózki inwalidzkie, ambulanse do szpitali czy motocykle do ośrodków zdrowia, umożliwiające lekarzom dotarcie do chorych. Jest to szczególnie potrzebne w czasie pandemii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama