Nowy numer 23/2021 Archiwum

Diecezjanie hojni dla poszkodowanych w Bejrucie

Caritas diecezjalna podsumowała zbiórkę funduszy na rzecz poszkodowanych w eksplozji chemikaliów w porcie w Bejrucie. Zebrano 230 tys. zł.

Kwesta do puszek, która odbyła się w całym kraju w sierpniu w ramach Dnia Solidarności z mieszkańcami Bejrutu, zaangażowała także diecezjan koszalińsko-kołobrzeskich. Caritas diecezji podsumowała wpływy ze zbiórki przeprowadzonej 16 sierpnia we wszystkich parafiach. Zebrano blisko 230 tys. złotych, z czego większość w ramach zbiórki do puszek, zaś dwa tysiące jako przelewy na konto od darczyńców indywidualnych.

Jak zauważa ks. Tomasz Roda, dyrektor diecezjalnej Caritas, akcja pokazała solidarność diecezjan z odbudowującymi z gruzów centrum stolicy Libanu.

– Jesteśmy zaskoczeni hojnością i dobrocią ludzi, tym bardziej że ta pomoc była kierowana za granicę. Jednak obrazy, jakie docierały do nas wszystkich z Bejrutu, gdzie ludzie stracili życie, a wielu z tych, co przeżyło, straciło domy, miejsca pracy – wywołały odruch serca i szczodre podzielenie się groszem z poszkodowanymi. 230 tys. złotych, uzbieranych podczas jednej niedzieli to spora suma – ocenia dyrektor CDKK.

W wybuchu chemikaliów w magazynie portowym w Bejrucie 4 sierpnia zginęło 190 osób, ponad 6,5 tys. odniosło obrażenia, a 250-300 tys. straciło domy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama