Nowy numer 23/2023 Archiwum

W najbliższą sobotę odbędą się dwa ważne wydarzenia diecezjalne

Jedno z nich w takich okolicznościach odbędzie się po raz pierwszy w historii. To pokazuje, w jak niezwykłych i trudnych do zdefiniowania czasach przyszło nam żyć.

Ze względu na pandemię wywołaną koronawirusem SARS-CoV-2 tegoroczne uroczystości Wielkiego Tygodnia odbyły się właściwie bez udziału wiernych.

W związku z tym Msza Krzyżma została przeniesiona z Wielkiego Czwartku na późniejszy termin. Zostanie odprawiona 26 września w koszalińskiej katedrze o godz. 9.

Podczas tej Eucharystii bp Edward Dajczak konsekruje krzyżmo oraz pobłogosławi oleje chorych i katechumenów. Prezbiterzy odnowią swoje przyrzeczenia składane w dniu święceń.

Tego dnia w Wyższym Seminarium Duchownym odbędzie się także druga Sesja II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Ona również miała odbyć się jeszcze przed wakacjami, jednak została przeniesiona na późniejszy termin ze względu na obostrzenia sanitarne.

Na tej sesji zostaną podjęte zagadnienia dotyczące małżeństwa i rodziny. Komisja zajmująca się tą tematyką przedstawi swój projekt uchwały synodalnej.

O trwającym w diecezji synodzie wspomniał bp Edward Dajczak 20 września podczas Pielgrzymki Diecezjalnej do Skrzatusza.

Diecezjalna Pielgrzymka do Skrzatusza
Dobre Media Nowej Ewangelizacji
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast