Nowy numer 30/2021 Archiwum

Cudowny wizerunek na rozpoczęcie świętowania

Od błogosławieństwa podarowanej parafii kopii Całunu Turyńskiego rozpoczęło się rocznicowe świętowanie 75. lat pracy duszpasterskiej księży zmartwychwstańców w złocienieckiej parafii.

Wyjątkowy prezent

Wyeksponowana na emporze kopia całunu to prezent ufundowany dla kościoła przez jedną z parafianek. – To wyraz wdzięczności – przyznaje Janina Jandzio, nim wzruszenie odbierze jej zupełnie głos. Pani Janina jest osobą niewidomą, w ubiegłym roku zmarł jej mąż. Stan zdrowia nie pozwala jej już mieszkać samej w Złocieńcu. Na uroczystości przyjechała z Warszawy razem z młodszym synem, który się nią opiekuje. – Całun to wyraz wdzięczności rodziców za opiekę, którą otoczył ich ksiądz proboszcz. A także piękny pomysł, więc cieszymy się, że nasza rodzina może mieć w nim swój udział – mówi w imieniu mamy Jarosław Jandzio.

– Początkowo nie chcieliśmy, żeby to nagłaśniać, chcieliśmy, żeby to był anonimowy dar, ale ksiądz proboszcz przekonał nas, że to także świadectwo. Wracamy do Złocieńca dość często, dla mamy to powrót do miejsca, w którym spędziła niemal całe życie. Jestem związany z tym kościołem, bo tu byłem chrzczony, tu służyłem do Mszy. Cieszę się, że zostawiamy w nim tak piękny ślad – dodaje mężczyzna. Rozpoczęte instalacją kopii Całunu Turyńskiego uroczystości rocznicowe zakończy wielkie dziękczynienie za pracę duszpasterską księży zmartwychwstańców 6 grudnia. Mszy św. przewodniczyć będzie bp Edward Dajczak.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama