Nowy numer 29/2021 Archiwum

Rozwieźcie Jezusa po całej diecezji!

W maseczkach, z dystansem i w ograniczonej liczbie, ale z nie mniejszym entuzjazmem niż w poprzednich latach młodzi diecezjanie świętowali w Skrzatuszu.

Pod namiotem na przysanktuaryjnych błoniach w tym roku zgromadziło się ich ok. 800. To zaledwie ułamek liczby młodych pielgrzymów, którzy do tej pory meldowali się w Skrzatuszu. Wszystko ze względu na obostrzenia sanitarne związane ze stanem epidemicznym. – Ale musieliśmy przyjechać! To wyjątkowe dla wielu z nas miejsce i niepowtarzalne przeżycie, choć w tym roku tak inne. Jestem pewna, że mimo wszystko moi uczniowie też to poczują – zapewnia Ewelina Stokowska z Gościna, przekrzykując gorące uwielbienie diakonii muzycznej pod wodzą ks. Arkadiusza Oslisloka, która niezawodnie pomaga młodym modlić się w Skrzatuszu.

– Potrzeba nam więcej ognia, także za tych, którzy tu dzisiaj być nie mogą. To wszystko spoczywa na nas, na naszym serduchu, na naszej miłości do Jezusa i tych wszystkich, którzy łączą się z nami za pośrednictwem mediów. Jest nas mniej i nasze spotkanie trwa krócej, więc potrzeba nam więcej powera serca! – bp Edward Dajczak z entuzjazmem witał pielgrzymów i śledzących spotkanie za pośrednictwem Dobrych Mediów.

Autostrada do nieba

Gościem spotkania była Antonia Acutis, mama 15-latka, który w październiku zostanie beatyfikowany. Ze względu na pandemię nie mogła przyjechać, ale przekazała młodym konferencję w wersji wideo.

– Świętość dotyczy nas wszystkich, ponieważ wszyscy jesteśmy do niej wezwani. Jesteśmy powołani do wyższego celu. Dla każdego z nas istnieje niepowtarzalny projekt. „Pomyślcie o odciskach palców” – mówił Carlo. Nikt na świecie nie ma takich samych odcisków palców. Podobnie Bóg ma dla każdego z nas niepowtarzalny, niezwykły projekt, który ma nas doprowadzić do świętości. Jak to mówił Carlo – „jesteśmy oczekiwani w niebie” – przekonywała mama przyszłego błogosławionego.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama