W październiku odbędą się kolejne pogrzeby dzieci utraconych

W niektórych miejscowościach obchody Dnia Dziecka Utraconego odbędą się bez pochówków. Podajemy harmonogram tych wydarzeń.

Pogrzeby dzieci utraconych odbędą się w październiku w czterech miejscach.

Piąty zbiorowy pogrzeb dzieci utraconych odbędzie się w Wałczu 15 października w obchodzony na świecie Dzień Dziecka Utraconego. Msza św. o godz. 14.30 w kościele pw. św. Mikołaja. Następnie ok. 15.15 dalsze uroczystości pogrzebowe w kaplicy na cmentarzu na Dolnym Mieście (przy ul. Gen. Andersa). Pogrzeb odbywa się na koszt gminy na mocy uchwały Rady Miasta z dnia 22 lutego 2018 roku. Pogrzeb będzie miał charakter ekumeniczny. Obecnie w grobowcu znajdują się prochy 171 dzieci.

W Koszalinie Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka w sobotę 17 października o godz. 10.00 w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP (koło katedry), a uroczystości pogrzebowe na Cmentarzu Komunalnym rozpoczną się o godz. 11.30 w kaplicy. Pochówki dzieci utraconych w Koszalinie odbywają się dwa razy do roku od kwietnia 2011 r. Będzie to już dwudziesty pogrzeb dzieci utraconych, pozostawionych w koszalińskim szpitalu. Procedury pochówku udało się opracować dzięki kampanii społecznej „Nasze na zawsze”. Pochowano do tej pory prochy 3 490 dzieci.

Również 17 października w Słupsku odbędzie się kolejny zbiorowy pogrzeb dzieci utraconych. Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka sprawowana będzie o godz. 11.00 w kościele mariackim, a po Eucharystii ok. godz. 12.15 odbędą się dalsze uroczystości pogrzebowe na Nowym Cmentarzu przy grobowcu Dzieci Utraconych. W Słupsku do tej pory odbyło się jedenaście pochówków, podczas których w sumie pochowano 624 dzieci.

W Szczecinku jedenasty pogrzeb dzieci utraconych odbędzie się 24 października. Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka sprawowana będzie o godz. 12.00 w kościele pw. NNMP. Następnie o godz. 13.00 uroczystości pogrzebowe na Cmentarzu Komunalnym. Pochówek ma charakter ekumeniczny. W grobowcu pochowano już prochy 188 dzieci. Rocznie w szpitalu w Szczecinku dochodzi do około 150 poronień.

OBCHODY DNIA DZIECKA UTRACONEGO BEZ POCHÓWKÓW:

Dzień Dziecka Utraconego 18 października w Sławnie. Msza św. w intencji zmarłych dzieci i ich rodziców, pogrążonych w żałobie, odprawiona będzie w niedzielę o godz. 12.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP.  

W Czaplinku 25 października w parafii pw. Trójcy Świętej po raz drugi odbędą się obchody Dnia Dziecka Utraconego. Msza św. w intencji zmarłych w różnych okolicznościach dzieci oraz ich rodziców pogrążonych w żałobie o godz. 18.00. Po Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa wstawiennicza i spotkanie na plebanii.     

REKOLEKCJE DLA RODZICÓW PO STRACIE:

Dla rodziców, którzy utracili swoje dziecko, zarówno w wyniku poronienia, jak i w innych okolicznościach (w wypadku, w wyniku choroby, samobójstwa czy zabójstwa), w Domu Rekolekcyjnym w Skrzatuszu k. Piły przy sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w terminie 16-18 października odbędą się rekolekcje. W programie konferencje, spotkania z psychologami, modlitwa,  indywidualne rozmowy z księżmi i psychologami. Trwają jeszcze zapisy pod numerem telefonu 696 918 401 lub mailowo rekolekcje.stratadziecka@gmail.com.

INFORMACJA DODATKOWA:

W Pile jedenasty pogrzeb dzieci utraconych odbył się 5 września. Z racji obecnej sytuacji epidemiologicznej w kraju pogrzeb został przełożony z marca. Do tej pory w Pile pochowano ciała 168 dzieci utraconych. Teraz pochowanych zostało 18 dzieci. Pogrzeby dzieci utraconych w Pile odbywają się na mocy uchwały Rady Miasta z kwietnia 2013 roku. W pilskim szpitalu odnotowuje się około 190 poronień rocznie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..