Nowy numer 29/2021 Archiwum

Ukazał się modlitewnik urodzinowy na 100-lecie św. Jana Pawła II

Z tym modlitewnikiem można nie tylko podziękować za narodziny św. Jana Pawła II, a także za nasze własne. Można też zamyślić się przy oknie życia, współodczuwać z matką po aborcji, modlić się o płodność i o dobre prawo rodzinne, pozdrowić prolajferów.

Inspirowany dzieciństwem Lolka Wojtyły tomik ukazał się na rynku księgarskim w przededniu Dnia Papieskiego przypadającego w niedzielę 11 października 2020 roku.

Stustronicowa edycja pt. "Urodziny świętego. Modlitewnik rodzinny na 100-lecie św. Jana Pawła II" wyszła spod pióra ks. Henryka Romanika, proboszcza katedry w Koszalinie, wykładowcy historii sztuki sakralnej w seminarium, duszpasterza twórców.

– Urodzinowe obchody świętego jubilata Jana Pawła II z powodu pandemii przesunęły się na jesień, dlatego modlitewnik urodzinowy mojego autorstwa, przygotowywany na 18 maja ukazuje się z pewnym opóźnieniem – wyjaśnia ks. Romanik. – Ten modlitewnik jest pomyślany jako forma przedstawienia pochodzenia Karola Wojtyły, czyli jego środowiska rodzinnego, ujętego w aspektach historycznym i topograficznym, a także dzieciństwa Lolka Wojtyły z Wadowic.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama