Nowy numer 24/2021 Archiwum

Parafialni wolontariusze organizują się. Proponują pomoc seniorom i chorym

Prócz działań Wolontariatu Kryzysowego, uruchomionego przez Caritas na czas pandemii, z pomocą seniorom i osobom w potrzebie spieszą wolontariusze, którzy z własnej inicjatywy proponują pomoc w ramach swoich parafii.

W Koszalinie w parafii pw. św. Wojciecha gotowość pomocy osobom potrzebującym, starszym i chorym zgłaszają Rycerze Kolumba i Skauci Europy. Aby uzyskać pomoc, należy zadzwonić pod numer telefonu parafialnego – 518 906 766.

W Kołobrzegu do akcji stanęli członkowie parafialnej Caritas i Akcji Katolickiej, działający przy bazylice. Jak informują, chcą wesprzeć głównie osoby starsze, samotne lub tak osłabione, że same nie mogą sobie poradzić, np. ze zrobieniem zakupów czy wykupieniem leków. Zgłoszenia na zapotrzebowanie takiej pomocy przyjmowane są w biurze parafialnym, w zakrystii bazyliki lub pod nr tel. 723 626 189 i 606 376 618.

W Szczecinku w parafii pw. Ducha Świętego z pomocą w zrobieniu zakupów rusza grupa wolontariuszy. Zachęcają do dzwonienia pod prywatne numery telefonów (dostępne na stronie parafii). Także w parafii pw. Bożego Miłosierdzia w Szczecinku powstaje grupa wsparcia osób starszych, chorych lub będących w kwarantannie. Potrzebujących pomocy w zakupach lub innych koniecznych sprawach proszeni są o kontakt telefoniczny z parafią (+48 608446683).

Ponadto w diecezji funkcjonuje Diecezjalne Centrum Wsparcia, które oferuje pomoc duchową i wsparcie (przez telefon) osobom indywidualnym, rodzinom, chorym i pracownikom służby zdrowia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama