Nowy numer 24/2021 Archiwum

Jak udekorować mieszkanie? 11 listopada na biało-czerwono

Takie kolorystyczne wyzwanie otrzymali mieszkańcy Barwic z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Fotograficzne dowody interesujących aranżacji wezmą udział w miejskim konkursie.

Ośrodek Kultury i Turystyki w Barwicach z powodu sytuacji epidemicznej zawiesił zajęcia z instruktorami odbywające się w ośrodku i świetlicach na terenie gminy. W zamian zaproponował różne konkursy, w których mieszkańcy mogą brać udział zdalnie.

Jednym z nich jest konkurs "Biało-czerwona dekoracja" promujący symbole narodowe. Aby w nim wystartować, należy udekorować swoje domy lub mieszkania w białych i czerwonych kolorach. Barwiczanie mogą wykazać się inwencją: przybrać w symbole narodowe okno, stół, parapet czy szafę. A może klatkę schodową? A następnie sfotografować dzieło i przesłać zdjęcie do organizatorów do 10 listopada.

– W tym roku obchody Dnia Niepodległości są inne niż dotychczas. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień, zaakcentujmy barwy narodowe w swoim domu. Pokażmy w ten sposób, że pamiętamy - zachęca Dorota Niedziela, dyrektor OKiT.

Z nadesłanych zdjęć stworzona zostanie galeria, a najładniejsze dekoracje będą nagrodzone. Więcej informacji na stronie www.barwice.

Natomiast Biblioteka Miejska w Barwicach nie zrezygnowała z konkursu recytatorskiego. Zaprosiła czytelników do wyboru wiersza o tematyce patriotycznej i wyrecytowania go przed… własną kamerą. Filmiki z prezentacjami, jak podpowiadają bibliotekarze, koniecznie dostosowanymi do możliwości odtwórczych wykonawcy - wezmą udział w konkursie. Wyniki będą ogłoszone 16 listopada.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama