Koszalińsko-Kołobrzeski

Polski Kołobrzeg - wystawa w sieci

Narodziny samorządu i przedsiębiorczości, relacje polsko-niemieckie i polsko-radzieckie są tematem wystawy zaprezentowanej przez Muzeum Oręża Polskiego.

2 grudnia Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu zaprezentowało w sieci wystawę "75 lat polskiego Kołobrzegu 1945-2020". Plansze przybliżają epizody z dziejów miasta po zakończeniu II wojny światowej. To rozszerzona wersja ekspozycji, którą przez krótki czas można było oglądać na żywo na przełomie wiosny i lata.

Na plansze trafiły kluczowe tematy dla powojennego rozwoju Kołobrzegu: narodziny samorządu, przedsiębiorczości czy relacje polsko-niemieckie i polsko-radzieckie. Ponadto muzealnicy dodali planszę opisującą początki polskiego rybołówstwa nad ujściem Parsęty.

Wirtualne tablice połączono w multimedialnymi prezentacjami. Udostępniono audycję radiową na temat ogólnej sytuacji w Kołobrzegu w 1945 r. oraz film z lekcji historii poświęconej pionierom połowów na Bałtyku. W najbliższym czasie powstaną także podstrony z ilustrowanymi zdjęciami z archiwum MOP, artykułami rozszerzającymi część prezentowanych wątków, filmowe opowieści na temat porównywanych na planszach lokalizacji oraz wspomnienia pierwszego prezydenta miasta Stefana Lipickiego.

Wystawę pn.„75 lat polskiego Kołobrzegu 1945-2020” oglądać można na profilu Muzeum Oręża Polskiego i na portalu Facebook. Będzie dostępna do końca grudnia.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..