Nowy numer 30/2021 Archiwum

Jak rozmawiać z dziećmi o seksie?

Z tym tematem więcej problemu mają rodzice niż dzieci. Jak się do niego zabrać, podpowiedzieli podczas warsztatów w Błotnicy Barbara i Kamil Wojciechowscy.

Błotnicka wspólnota współpracuje z siostrzaną z Wrocławia, czerpiąc inspirację z tamtejszej  szerzej działającej Strefy Radości. Obecnie Klub Rodzica gromadzi uczestników raz w miesiącu (z powodu pandemii część spotkań odbywa się online), ale plany organizatorów są większe. W tym celu Koinonia Jan Chrzciciel rozbudowuje dom wspólnoty w Błotnicy, by przystosować go na przyjęcie rodzin z dziećmi na dedykowane im spotkania tematyczne czy na dłuższy  pobyt w celu nabrania sił. W planach są działania dla dorosłych i ich dzieci – warsztaty, spotkania, rekolekcje, poradnictwo, sesje zdrowego stylu życia łączące duchowość z cielesnością. – Wokół Koinonii gromadzi się ok. 50 osób z okolicy Kołobrzegu, Koszalina, Słupska – wyjaśnia Monika Wojciechowska, odpowiedzialna za wspólnotę. – Chcemy poszerzać to grono, docierać do rodzin z problemami, rozbitych. Oferujemy wsparcie psychologa, terapeuty. Ale podstawowym elementem naszych działań jest tworzenie serdecznych, wręcz familijnych relacji z ludźmi, zapraszanie ich do nas i oferowanie miejsca, gdzie będą mogli tworzyć i odbudowywać zdrowe relacje.

Te działania członkowie Koinonii zrzeszającej osoby konsekrowane – braci, siostry i kapłanów – traktują jako preewangelizację, licząc, że doprowadzą one do spotkania rodzin z żywym Jezusem. – Rozumiemy, że w pierwszym kontakcie z nami nie wszyscy są od razu gotowi na modlitwę czy postawienie w centrum swojego życia słowa Bożego. Dlatego zaczynamy od rozmowy przy kawie, porady, zajęć – wyjaśnia Monika Wojciechowska.

Tę rodzinną gałąź Koinonia rozwija równolegle z innymi działaniami. Do tej pory tę funkcjonującą od lat w diecezji wspólnotę możemy znać z takich wydarzeń jak np. happeningi ewangelizacyjne, kołobrzeska Przystań z Jezusem czy rekolekcje parafialne.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama