Nowy numer 30/2021 Archiwum

Zmarł przełożony domu zakonnego w Złocieńcu

W sobotę 9 stycznia w Godzinie Miłosierdzia zmarł o. Zbigniew Węsierski CR, przełożony domu zakonnego księży zmartwychwstańców w Złocieńcu.

W złocienieckiej parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny o. Węsierski posługiwał od 2012 roku. Był duszpasterzem niewidomych i niepełnosprawnych, prowadził katechezy przedchrzcielne, obejmował troską duchową chorych. Posługiwał w biurze parafialnym. Prowadził duszpasterstwo związków niesakramentalnych.

Odszedł do domu Ojca w sobotę 9 stycznia w Godzinie Miłosierdzia. Miał 66 lat.

W niedzielę 10 stycznia o godz. 17 w kościele Wniebowzięcia NMP w Złocieńcu odbędą się modlitwa różańcowa i nieszpory przy trumnie z ciałem zmarłego. W poniedziałek 11 stycznia i we wtorek 12 stycznia - modlitwa różańcowa i nieszpory o godz. 19 w kaplicy Domu Pogrzebowego "Arkadia" przy ul. Dworcowej 17 w Złocieńcu.

Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Włodarczyka zostanie oprawiona w środę 13 stycznia o godz. 12 w kościele Wniebowzięcia NMP w Złocieńcu. Bezpośrednio po Mszy św. trumna z ciałem o. Zbigniewa zostanie odprowadzona na złocieniecki cmentarz.

Polecajmy zmarłego kapłana miłosierdziu Bożemu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama