Nowy numer 38/2021 Archiwum

Siedmiu wspaniałych. Dorośli ministranci z Wałcza

Na bycie ministrantem nigdy nie jest za późno. Przekonują o tym panowie z wałeckiej parafii św. Antoniego, którzy po uroczystym błogosławieństwie podjęli służbę przy ołtarzu.

Swoją gotowość do wejścia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza zgłosiło siedmiu mężczyzn. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego zostali oficjalnie przyjęci do ministranckiego grona i pobłogosławieni do pełnienia zadań.

- Dzisiaj jest moment, żeby nie taić już więcej łaski ani wierności, nie powściągać warg swoich i objawić się przed wielkim zgromadzeniem. Podjąć wolę Bożą, służyć słowy Bożemu i Eucharystii - mówił do kandydatów proboszcz br Waldemar Korba OFM Cap, parafrazując słowa usłyszanego wcześniej Psalmu 40.

- Niech słowa tego psalmu będą zaproszeniem, byście otwarli swoje uszy na głoszone słowo, swoje serce na wolę Boga, którą będzie wam zwiastował i służyli Mu przy ołtarzu Pańskim z oddaniem. Niech to Jego błogosławieństwo spocznie na was i was prowadzi, byście dawali świadectwo przed zgromadzeniem wiernych o Bogu który jest i który żyje – zachęcał wałecki kapucyn.

Po homilii wywołani po imieniu panowie potwierdzili swoją gotowość do podjęcia służby przy ołtarzu, a po błogosławieństwie zawiesili na szyjach otrzymane krzyże.

Nowo ustanowieni ministranci przyznają, że niemały udział w ich pojawieniu się przy ołtarzu ma św. Józef, któremu się w tym roku postanowili zawierzyć. Cieszą się również, że mogą być wzorem dla młodszych i zachętą dla starszych.

- Niech posługiwanie przy ołtarzu daje wam wielką radość i bądźcie świadectwem dla następnych. Oby przy ołtarzu był cały zastęp mężczyzn – mówił proboszcz wałeckiej parafii św. Antoniego.

Więcej o dorosłych ministrantach z Wałcza w jednym z kolejnych wydań papierowych "Gościa Koszalińsko-Kołobrzeskiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama