Jastrowianie doświadczyli mocy miłosierdzia Bożego. Dlatego jego orędowniczkę zaprosili do swojej parafii.
Nowenną do Miłosierdzia Bożego parafianie kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Jastrowiu przygotowywali się do wprowadzania do swojej świątyni relikwii św. siostry Faustyny Kowalskiej – apostołki Bożego Miłosierdzia. Uroczystemu aktowi asystowali Rycerze Kolumba.
Proboszcz parafii ks. Stanisław Łącki podkreśla, że wydarzenie zainicjowali parafianie. Tę duchowość praktykują w swojej świątyni od lat m.in. codziennie przed poranną Mszą św. zawierzając Bogu świat, ojczyznę i parafię w Koronce do Miłosierdzia Bożego, trwając w róży pod tym imieniem czy pielgrzymując do miejsc poświęconych miłosierdziu Bożemu. Toteż gospodarz parafii nie miał wątpliwości, że należy rozpocząć starania u sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach o przyznanie parafii relikwii św. Faustyny. Kult Miłosierdzia Bożego zaszczepił w ks. Łąckim proboszcz jego rodzinnej parafii w Miastku – ks. gen. Bernard Witucki, propagator tego kultu w Polsce, znający osobiście spowiednika św. Faustyny, bł. ks. Michała Sopoćkę. – Jako hasło na obrazku prymicyjnym obrałem słowa "Jezu, ufam Tobie" i są mi one bardzo bliskie przez całe kapłaństwo – wyznaje proboszcz. – Ufam, że obecność relikwii tej świętej w naszej parafii przyczyni się do większej jej czci i kultu Bożego Miłosierdzia.
Leszek i Katarzyna Podhaliczowie od 11 lat czczą Miłosierdzie Boże w sposób szczególny – odkąd powierzyli syna opiece wspólnoty Cenacolo leczącej z uzależnień. – Wtedy na spotkaniach dla rodziców poznaliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i od tego czasu ona nam zawsze towarzyszy – mówi pan Leszek. Jako Wielki Rycerz Kolumba od półtora roku poznaje tę tajemnicę coraz bardziej. – W naszej formacji miłosierdzie stoi na głównym miejscu wraz z jednością i braterstwem. Staramy się nieść je ludziom w praktyce, a przede wszystkim dostrzegać, że sami je od Boga otrzymujemy. Ono od zawsze było w Bożym zamyśle, ale w naszych czasach zostało mocniej uwidocznione.
Dla katechetki Katarzyny Ślusarczyk wprowadzenie relikwii apostołki Bożego miłosierdzia to odpowiedź na jej modlitwę zainspirowaną Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia, który 8 grudnia 2015 r. zainaugurował Franciszek. – Tamtego dnia podczas modlitwy przed obrazem Jezusa Miłosiernego przyszła mi myśl, by w parafii rozpocząć nabożeństwa Godziny Miłosierdzia. Tak się stało i trwa to do dziś – mówi Katarzyna Ślusarczyk. Odtąd pod jej kierunkiem młodzież z Eucharystycznego Ruchu Młodych przygotowuje to nabożeństwo w pierwsze niedziele miesiąca.