Nowy numer 19/2021 Archiwum

1 maja wyrusz razem z nami! Internetowa Pielgrzymka Promienista na Górę Chełmską

Pielgrzymka promienista - tradycyjnie rozpoczynała miesiąc majowy. W tym roku odbędzie się online.

W poprzednich latach z początkiem maja pielgrzymi wyruszali z Barwic, Gościna, Karlina, Słupska, Kołobrzegu, Szczecinka i Świdwina, a ostatniego dnia dołączali do nich koszalinianie. W tym roku buty piechura mogą pozostawić w szafie – ze względu na reżim sanitarny Pielgrzymka Promienista nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Jednak pielgrzymi zaproszeni są do łączności online z sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie.

Internetowa Pielgrzymka Promienista na Górę Chełmską odbędzie się od 1 do 3 maja 2021 r. w formie zdalnej. Wydarzenia w sanktuarium można będzie śledzić na Facebooku. Już 1 maja rozpocznie się program internetowego pielgrzymowania dostępny pod adresem www.facebook.com/Promienista2021. 3 maja w uroczystość Matki Bożej Królowej Polskiej Mszy św. koncelebrowanej w intencji pielgrzymów o godzinie 12 przewodniczyć będzie bp Krzysztof Włodarczyk.

– Pandemia w dalszym ciągu utrudnia tradycyjne fizyczne pielgrzymowanie, ale chcemy zapalić płomienie wdzięczności dla Matki Bożej, która działa tutaj w naszym małym sanktuarium – informują siostry szensztackie. – W tym roku przypada 30. rocznica poświęcenia naszego sanktuarium. Spotkamy się na Facebooku, łącząc się razem na modlitwie i włączając się w zaproponowany program. Ofiarujmy weekend majowy Maryi!

Pielgrzymka Promienista ma 28 lat. Zapoczątkowały ją rodziny z Ruchu Szensztackiego, które pielgrzymowały do sanktuarium swojej Trzykroć Przedziwnej patronki na Górze Chełmskiej. Po latach słupscy duszpasterze przeszczepili tę formę pobożności do innych parafii diecezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama