GN 30/2021 Archiwum

Czy Kościół potrzebuje świeckich świętych?

Temat podejmie druga debata Kołobrzeskiego Areopagu Wiary.

Druga debata w ramach Kołobrzeskiego Areopagu Wiary odbędzie się  11 lipca o godz. 11 w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu. Tym razem zaproszeni do dyskusji goście spróbują odpowiedzieć na pytanie: "Czy Kościół potrzebuje świeckich świętych?".

Debatę poprowadzi dziennikarz Jarosław Wróblewski, a udział w niej wezmą m.in. prof. Jan Żaryn wraz z żoną Małgorzatą.

- W obecnych czasach panuje przekonanie, że na miano "świętego" zasługują wyłącznie osoby nierozerwalnie związane z Kościołem, bądź te, które oddały swoje życie w imię wiary. Na przykład święty Jan Paweł II słusznie łamał ten stereotyp kanonizując oraz beatyfikując w czasie trwania swojego pontyfikatu wiele osób świeckich, nie będących także męczennikami. Chciał pokazać światu, że świętość jest osiągalna dla każdego z nas, bez względu na wiek, płeć czy zawód. Wystarczy kochać Boga i prawdziwie miłować bliźnich oraz dodać do tego szczyptę radości i otwartości . Ale od czasu śmierci papieża Polaka świat bardzo się zmienił i stąd zasadnicze pytanie: czy faktycznie wciąż Kościół potrzebuje świeckich świętych? - mówi Jacek Pechman z Katolickiej Inicjatywy Kulturalnej, organizującej Kołobrzeski Areopag Wiary.

To druga edycja debaty, pierwsza jaka odbyła się na początku maja z udziałem bp. Krzysztofa Włodarczyka i ks. Zbigniewa Woźniaka, a dotyczyła roli świeckich w życiu Kościoła.

Transmisję z Kołobrzeskiego Areopagu Wiary przeprowadzi telewizja Dobre Media.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama