Nowy Numer 41/2021 Archiwum

27 tysięcy salezjańskich dni. Jubileusz w Pile

Duszpasterze i parafianie świętowali 75 lat pracy salezjanów w mieście nad Gwdą. Jubileuszowym uroczystościom przewodniczył ks. Vaclav Klement z Rzymu, delegat Przełożonego Generalnego Towarzystwa Salezjańskiego.

W uroczystości uczestniczył ks. inspektor Tadeusz Itrych wraz zarządem inspektorialnym, salezjanie ze wszystkich dzieł w Pile: parafii św. Jana Bosko, przedszkola, szkoły podstawowej i liceum wraz z delegacjami, Rodzina Salezjańska oraz ci, którym bliski jest charyzmat ks. Bosko.

Za wszystkich, którzy przyczynili się do budowania salezjańskiego dzieła, dziękował w homilii ks. Vaclav Klement.

- Dziś dziękujemy Bogu za nieustanne błogosławieństwo Boże dla naszej wspólnoty. Za tych, którzy dołożyli swoją cegiełkę do budowy tej wspólnoty parafialnej, za tych, którzy dzień po dniu byli świadkami Ewangelii Jezusa w ciągu minionych 75 lat, czyli 27 400 dni. Za liczne powołania do zakonu, powołania kapłańskie i misyjne w ciągu minionych lat, za salezjanów, świeckich, młodych animatorów, którzy pracowali tutaj, w Pile - przypominał delegat z Rzymu, dziękując Maryi za nieustanne prowadzenie i opiekę.

Zachęcał również, by u Niej szukać pomocy na kolejne lata posługi. - Dzisiaj jesteśmy tutaj razem jako jedna rodzina i staramy się patrzeć z jedną wizją na przyszłość. Prosimy Maryję, by nas prowadziła, dodawała odwagi w docieraniu do tych wokół nas, którzy nie doświadczają miłości Boga - mówił ks. Klement.

Na jubileusz przygotowano pamiątkowe tablo, ukazujące jak z jednej utworzonej w zrujnowanym mieście parafii rozwinęło się przez 75 lat dzieło salezjańskie w Pile, służąc mieszkańcom miasta zarówno na polu duszpasterskim, jak i szkolno-wychowawczym.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama