Nowy numer 38/2023 Archiwum

Jego przykład i zaangażowanie zachęcały mnie do pracy

Współpracę z bp. Krzysztofem Włodarczykiem wspomina Konrad Barczak, zaangażowany na rzecz małżeństwa i rodziny.

Koszalinianin Konrad Barczak był wraz ze zmarłą niedawno żoną Ludomirą współzałożycielem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Małżonkowie przez wiele lat zaangażowani byli w poradnictwo rodzinne. Za te działania zostali uhonorowani przez papieża Franciszka medalem Benemerenti. O bp. Krzysztofie, który był nierzadko gościem ich domu, rodzina Barczaków mówi: nasz przyjaciel.

Lata współpracy z bp. Włodarczykiem wspomina Konrad Barczak:

– Księdza Krzysztofa Włodarczyka poznałem w roku 1994 jako diecezjalnego duszpasterza rodzin, ale nasza ścisła współpraca przypada na lata 1997–2005. Oznaczało to prawie codzienną współpracę w Katolickiej Poradni Rodzinnej. Obserwowałem, że ks. Krzysztof bardzo często przychodził na dyżury, zawsze miał czas, aby pomóc każdemu człowiekowi. Dzięki swojemu doświadczeniu pomógł zorganizować ciekawe spotkania i wykłady takich osób jak prof. Włodzimierz Fijałkowski, dr Wanda Półtawska, Maria Smereczyńska.

– Jako odpowiedzialny za całość pracy w poradni dostawałem od ks. Krzysztofa pełne wsparcie. Jego przykład i zaangażowanie w pomoc ludziom przychodzącym do poradni, zachęcało mnie do pracy.


Bp Krzysztof Włodarczyk to pierwszy mianowany ordynariuszem duchowny pochodzący z terenu diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Urodził się w Sławnie, w latach 2016–2021 był biskupem pomocniczym diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, a 28 września 2021 roku kanonicznie objął diecezję bydgoską. Jego ingres do katedry bydgoskiej odbędzie się 13 listopada.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast