Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Zasadź w październiku, zerwij w kwietniu. Ruszają Pola Nadziei

Do szkół trafią tysiące cebulek kwiatów, które wiosną rozkwitną, by przynieść dochód na rzecz hospicjum diecezjalnego.

3 października ruszyła akcja promująca ideę hospicyjną. Do Caritas zgłaszają się Szkolne Koła Caritas chcące zaangażować się w zbiórkę funduszy, które zasilą kasę Hospicjum im. Bp. Czesława Domina w Darłowie.

Caritas przygotowała tysiące cebulek kwiatów, które uczniowie w najbliższych dniach będą sadzić na wydzielonych rabatach przy szkołach, na skwerach i ulicach.

- Żeby przeprowadzić finałową wiosenną część akcji, czyli ścięcie kwiatów, które przekazywane są darczyńcom podczas zbiórki ulicznej, trzeba zacząć działania już teraz, na jesień, kiedy sadzi się cebulki kwiatowe - przypomina Krystian Linnik, koordynator Caritas. – Nasza akcja trwa, zachęcamy kolejne szkolne koła, by włączały się w te działania. Pomożemy zaplanować akcję, przekażemy im cebulki żonkili - zapewnia.

Kampania "Pola Nadziei" służy propagowaniu idei opieki paliatywnej oraz wolontariatu, uwrażliwia społeczeństwo na problemy ludzi chorych i cierpiących. Celem akcji jest także zbiórka pieniędzy na rzecz hospicjów. Początkowo przeprowadzana w Wielkiej Brytanii, od 1998 roku trafiła do Polski, do Krakowa. Obecnie obejmuje cały kraj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy