GN 48/2021 Archiwum

Strączno. Peregrynacja jak duchowa profilaktyka

Święty Józef z cudownego wizerunku ma umocnić rodziny, dodać wiatru w duchowe żagle mężczyznom i wypraszać potrzebne parafianom łaski.

W parafii w Strącznie rozpoczęła się peregrynacja kopii cudownego wizerunku św. Józefa z sanktuarium w Kaliszu. To pomysł proboszcza wspólnoty, by święty opiekun Świętej Rodziny objął opieką parafialne rodziny. To swoista duchowa profilaktyka.

- Większość rodzin w parafii jest wolna od poważniejszych kryzysów, ale bolączek nie brakuje. Muszą się borykać z wieloma problemami i walczyć o swoją trwałość - mówi ks. Andrzej Sagun i dodaje, że warto dobrze wykorzystać dobę, przez którą obraz gości w domach parafian.

- To okazja, żeby rodzina mogła razem uklęknąć do modlitwy, co dzisiaj, jak wiemy, nieczęsto się zdarza. Żeby razem prosić o umocnienie, wyproszenie odnowy wiary i miłości, a także zawierzyć temu mocnemu orędownikowi wszystkie rodzinne problemy i troski - wyjaśnia duszpasterz.

Ksiądz proboszcz ma nadzieję, że patron obchodzonego w Kościele roku umocni szczególnie mężczyzn.

- Modlę się o to, bo to dobrzy mężowie i ojcowie, ale chciałoby się, żeby byli też mocnymi świadkami wiary dla swoich żon i dzieci. Brakuje ich trochę w kościele. Mam nadzieję na ich duchowe przebudzenie i zrozumienie, że spoczywa na nich odpowiedzialność nie tylko za dobro materialne, ale i duchowe rodzin - dodaje.

Peregrynację rozpoczęła Msza św., podczas której ks. Piotr Wieteska, diecezjalny duszpasterz rodzin, przypominał o sile modlitwy scalającej rodziny i sprawiającej, że stają się silne wiarą.

Pierwsi chętni już zgłosili gotowość goszczenia Świętej Rodziny w swoich domach. Przez najbliższe dwa miesiące obraz dotrze do wszystkich chcących go przyjąć mieszkańców parafii.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama