Nowy numer 47/2021 Archiwum

Torby charytatywne i termosy na herbatę. V Światowy Dzień Ubogich

5 tys. toreb charytatywnych trafi do diecezjan, którzy zechcą zaopatrzyć ubogich w produkty spożywcze.

V Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka, a przypadający w tym roku 14 listopada, jest okazją, aby wesprzeć działania charytatywne Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Jednym ze sposobów jest znana od lat akcja pn. "Torba charytatywna", która polega na obdarowaniu osób potrzebujących produktami spożywczymi.

Jak podaje Caritas, koordynacji działań zgłosiło się 60 Parafialnych Zespołów Caritas z całej diecezji. Caritas przygotowała 5 tysięcy papierowych toreb z logo akcji, które będą dostępne w parafiach od Niedzieli Ubogich do końca grudnia.

- W najbliższych dniach rozdamy osobom bezdomnym termosy - mówi Krystian Linnik, koordynator Caritas. - Dzięki nim będą zabrać ze sobą z punktów dożywiania gorące napoje, zupy - dodaje.

Termosy będą rozprowadzane od poniedziałku w Domu Miłosierdzia w Koszalinie oraz w jadłodajni Caritas w Słupsku. - Liczymy, że to ułatwi osobom bezdomnym funkcjonowanie w trudnym dla nich okresie zimowym - dodaje K. Linnik.

Ponadto zakończyła się trwająca 25 października akcja "Zbiórka dla ubogich", w ramach której zbierano skarpety, rękawice, czapki, szaliki, koce.

- Cieszymy się, że wielu koszalinian odpowiedziało na naszą prośbę o wsparcie osób bezdomnych i ubogich wartościowymi, nowymi rzeczami. Zgromadziliśmy ich sporo i od połowy listopada będziemy je rozdawać potrzebującym w Słupsku - dodaje koordynator. Jak dodaje, to kolejna z form pomocy ubogim w sezonie zimowym, obok takich akcji, jak "Zapałka nie ogrzeje" polegająca na pokryciu kosztów ogrzewania czy przedświąteczna zbiórka artykułów spożywczych i chemii gospodarczej w sklepach pn. "Tak. pomagam".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama