Nowy numer 48/2023 Archiwum

W listopadzie odbędzie się I Białogardzkie Forum Charyzmatyczne

Gośćmi wydarzenia będą bp Edward Dajczak, ks. Radosław Siwiński, o. Paweł Sawiak SJ, Michał Frąckowicz i Michał Świderski.

Uczestników dwudniowego spotkania będzie prowadzić 13. rozdział Listu do Hebrajczyków.

- Przygotowując forum, mieliśmy w głowie Kościół po pandemii. Tak na modlitwie dostaliśmy podpowiedź, pod jakim hasłem powinniśmy je organizować: "Jezus Chrystus - wczoraj i dziś, ten sam także na wieki”. Nie ma co ukrywać, że pandemia odbiła się naszej wspólnocie, ale z pewnością nie jest to tylko nasze doświadczenie. Pozamykaliśmy się w domach, rozproszyliśmy się. Chcielibyśmy, żeby forum było impulsem do ponownego zgromadzenia się, żeby Duch Święty otworzył nasze oczy i uszy, rozpalił nam serca, dodał siły i mocy, pomógł wyjść poza rutynę - mówi Anna Urbanowicz ze wspólnoty Dzieci Boże.

Działająca w białogardzkiej parafii Mariackiej wspólnota Odnowy w Duchu Świętym jest głównym organizatorem wydarzenia. 

Gośćmi I Białogardzkiego Forum Charyzmatycznego będą bp Edward Dajczak, ks. Radosław Siwiński, o. Paweł Sawiak SJ, Michał Frąckowicz i Michał Świderski.

Forum odbędzie się w dniach 12-13 listopada w Liceum Ogólnokształcącym w Białogardzie. Na spotkanie wpuszczane będą tylko osoby posiadające identyfikator.

Formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje o I Białogardzkim Forum Charyzmatycznym można znaleźć na stronie internetowej Odnowy w Duchu Świętym diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Zgłoszenia będą przyjmowane do końca października lub do wyczerpania limitu miejsc.

Forum wpisuje się w jubileusz 50-lecia istnienia diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. 

Nasza redakcja objęła wydarzenie patronatem medialnym. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy