Koszalińsko-Kołobrzeski

Płomień Nadziei, Iskierka Pamięci i Akcja Znicz

Pod tymi nazwami kryją się charytatywne akcje związane z uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, przeprowadzone w Pile, Trzciance i Koszalinie.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Pile wraz z katechetkami zorganizowali w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Akcję Znicz, polegającą na bezpłatnym przekazaniu zniczy osobom potrzebującym takiej formy wsparcia. To propozycja dla tych parafian, dla których w obecnej sytuacji ekonomicznej wydatek na drożejące znicze jest zbyt dużym obciążeniem domowego budżetu. Osoby, które chciałyby skorzystać z tej możliwości, mogą odebrać znicze (bezpłatnie) w parafialnej Caritas w najbliższy poniedziałek (31 października) w godz. od 16 do 17.

Caritas parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Trzciance przygotowała akcję Płomień Nadziei. Wolontariusze po niedzielnych Mszach św. rozprowadzają świeczki-podgrzewacze za dobrowolną ofiarę. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup zniczy, które będą zapalone na cmentarzu przy kościele w uroczystość Wszystkich Świętych.

Również Rycerze Kolumba działający przy parafii pw. św. Wojciecha w Koszalinie przygotowali ponad 400 zniczy jako cegiełki w akcji Iskierka Pamięci. W ostatnią niedzielę października rozprowadzali je - za dobrowolną ofiarą - przed swoją świątynią, a zebrane pieniądze zamierzają przeznaczyć na zakup materiałów potrzebnych do odnowienia zniszczonych nagrobków na cmentarzu komunalnym. Takie akcje Rycerze przeprowadzają od lat na części cmentarza, gdzie znajdują się groby małych dzieci - renowują nagrobki, wymieniają uszkodzone krzyże i tabliczki, plewią chwasty, grabią liście.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..