Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Koszaliński Dom Samotnej Matki rusza z nowymi inicjatywami

Warsztaty z doceniania, spotkania edukacyjne dla szkół, konsultacje psychologiczne - to propozycje Domu Samotnej Matki dla koszalinian.

Z początkiem nowego roku Dom Samotnej Matki w Koszalinie inicjuje nowe propozycje dla mieszkańców miasta. Tym razem tematem warsztatów psychologicznych będzie sztuka doceniania. O słowach, które mają moc w świecie dziecka, opowie uczestnikom s. Natalia Frączek, psycholog ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej.

– Będziemy odkrywać, jakie zachowania sprawiają, że dzieci, a potem i dorośli, potrafią myśleć o sobie pozytywnie. Jedna rzecz to odkryć te treści, druga, o wiele ważniejsza – stać się na nie wrażliwym – mówi s. Natalia.

Dom Samotnej Matki przygotował też propozycje dla szkół średnich oraz dla klas 7. i 8. szkół podstawowych. Takie spotkania edukacyjne będą się odbywały na terenie DSM. Będzie to okazja nie tylko do zapoznania się działalnością placówki, ale też naocznego przekonania się o wartości troski o dzieci i ich matki, będące w trudnej sytuacji życiowej. Pracujące w DSM siostry zaprezentują także temat profilaktyki zachowań ryzykownych wśród młodych osób. Termin spotkania opiekunowie grup mogą uzgodnić telefonicznie pod numerem 516 840 090.

Ponadto na terenie domu jest możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji psychologicznych.

– Skierowane są one do osób, które potrzebują pomocy psychologicznej w związku z przeżywanymi trudnościami. Nie jest to forma terapii, dlatego jeśli przedstawiona sytuacja będzie wymagała sprofilowanej pomocy, postaramy się wskazać miejsce, gdzie osoba będzie mogła uzyskać odpowiednią formę wsparcia – wyjaśnia s. Natalia.

Możliwość umówienia się na spotkanie z psychologiem dostępna jest także pod numerem 516 840 090.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy