Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Caritas z szansą na statuetkę Lidera Sukcesu 2022

Szeroka działalność charytatywna Caritas w Pile spotkała się z uznaniem kapituły nagrody Lider Sukcesu. Caritas otrzymała nominację.

Starosta Pilski uchwałą zarządu powiatu nominował Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej do nagrody Lidera Sukcesu 2022 za działalność charytatywno-opiekuńczą w powiecie pilskim.

– Jesteśmy miło zaskoczeni faktem tej nominacji, bo jest to docenienie działań Caritas w naszych pilskich ośrodkach: Centrum Integracji Społecznej, Środowiskowym Domu Samopomocy, Warsztatach Terapii Zajęciowej oraz przedszkolu. Ta nasza działalność wpisuje się znacząco w życie powiatu pilskiego. Opiekujemy się dziećmi, osobami z opóźnieniami psychicznymi, osobami wykluczonymi społecznie – powiedział ks. Łukasz Bikun, dyrektor Caritas diecezjalnej.

Pod opieką wymienionych placówek znajduje się 200 mieszkańców powiatu: 100 dzieci uczęszcza do przedszkola, z zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy korzysta 50 osób, pod opieką Centrum Integracji Społecznej jest 20 osób, z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pile-Leżenicy korzysta 25 osób.

Nagrody przyznawane są przez Zarząd Powiatu w Pile od 2004 roku i tradycyjnie otrzymują je przedstawiciele firm, organizacji, stowarzyszeń, instytucji, osoby, które dzięki talentowi, pracowitości i konsekwencji w działaniu osiągnęły sukces.

Gala nagrody odbędzie się 24 marca o godz. 17.45 w Hali Sportowej na ul. Wincentego Pola. Relacja z gali będzie retransmitowana na kanale telewizji ASTA.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy