Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Gdzie i kiedy śniadania wielkanocne

W różnych miastach diecezji odbywają się świąteczne śniadania dla osób ubogich, samotnych i w kryzysie bezdomności.

Pierwsze śniadanie wielkanocne dla osób samotnych, ubogich i w kryzysie bezdomności odbyło się w sobotę przed Niedzielą Palmową w Wałczu w sali gimnastycznej OREW. Organizatorem dorocznego wydarzenia była Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej wraz z samorządem oraz Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowym Zakładem Aktywności Zawodowej i ZS nr 4 oraz przy dużym wsparciu sponsorów i wolontariuszy m.in. z Parafialnych Zespołów Caritas w parafii pw. Świętego Antoniego i Św. Mikołaja w Wałczu.

Kolejne tego typu spotkania świąteczne odbędą się w najbliższych dniach w Słupsku, Białogardzie i Koszalinie.

W środę 27 marca o godz. 16, spotkanie przy świątecznym stole odbędzie się w Białogardzie, w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego.

W Słupsku goście Caritas zasiądą do stołu w czwartek 28 marca o godz. 17 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych przy ul. M. Niedziałkowskiego 2.

Ubodzy, osoby w kryzysie bezdomności oraz osoby samotne z terenu Koszalina podjęci zostaną przez Dom Miłosierdzia Bożego w Niedzielę Wielkanocną. O godz. 8 odbędzie się w namiocie na dziedzińcu domu Msza św. pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Zbigniewa Zielińskiego, a po niej przyjęcie przy stołach. Caritas przygotowała paczki świąteczne dla gości Domu Miłosierdzia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy