Nowy numer 20/2024 Archiwum

Czuwania w wigilię Zesłania Ducha Świętego

Wiele parafii przygotowuje się do Zesłania Ducha Świętego przez nowennę. W niektórych z nich niedzielną uroczystość poprzedzą wieczorne czuwania w sobotę.

Oto gdzie odbędą się czuwania:

Białogard, pw. parafia Narodzenia NMP. Mszą św. z rozszerzoną liturgią słowa sprawowaną w sobotę 18 maja o godz. 18 rozpocznie się czuwania w wigilię Zesłania Ducha Świętego.

Drawsko Pomorskie, parafia pw. Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego prowadzone przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym rozpocznie się po nabożeństwie majowym o godz. 17.

Kołobrzeg, bazylika. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Metanoia zaprasza na Mszę św. o godz. 19 i na czuwanie modlitewne w Wigilię Zesłania Ducha Świętego,

Kołobrzeg, franciszkanie. W sobotę, 18 maja, w ramach czuwania w wigilię Zesłania Ducha Świętego odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 19, a po niej – wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.

Kołobrzeg, parafia pw. św. Wojciecha. W sobotni wieczór parafia zaprasza do kościoła na godz. 19 na czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha św. z adoracją Najświętszego Sakramentu. Czuwanie poprowadzi diakonia muzyczna.

Koszalin, parafia pw. Ducha Świętego. Wigilijne czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się o godz. 20, zakończy Mszą Świętą o godz. 22.

Koszalin, katedra. Na sobotnie czuwanie złożą się: o godz. 17.30 – nabożeństwo majowe, o godz. 18 – Eucharystia z rozbudowaną liturgią słowa, po niej agapa w domu parafialnym.

Koszalin, parafia pw. św. Wojciecha. O godz. 19.30 rozpoczną się obchody wigilii Zesłania Ducha Świętego. Nabożeństwo zakończy procesja światła przygotowana przez duszpasterstwo młodzieży.

Koszalin, parafia pw. Ignacego z Loyoli. W niedzielę po wieczornej Mszy św. o 18:30 Odnowa w Duchu Św. zaprasza na wspólne uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem.

Miastko, parafia pw. Miłosierdzia Bożego. Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego rozpocznie się w sobotę o godz. 19.30. Potem odbędzie się adoracja NS oraz modlitwa prośby o dary Ducha Świętego. Spotkanie zwieńczy modlitwa uwielbienia i o jedność Kościoła z symbolicznym przełamaniem się chlebem.

Połczyn, parafia św. Józefa. W sobotę od godziny 20 do 21 w kościele odbędzie się czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Siemianice, parafia św. Józefa Rzemieślnika zaprasza na Mszę św. wigilijną przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego o godz. 17. Po mszy odbędzie się modlitewne czuwanie pn. „Jezus na Ciebie czeka ".

Skrzatusz, sanktuarium. Parafia zaprasza na wieczorne czuwanie przez Zesłaniem Ducha Św., które rozpocznie się o godz. 20. O godz. 22.30 zostanie odprawiona Msza Św. z prośbą o zesłanie Ducha Świętego.

Słupsk, sanktuarium św. Józefa. W wigilię Zesłania Ducha Świętego parafia zaprasza na godz. 18 – rozpocznie się IX dzień nowenny do Ducha Świętego, a po niej na Msza św. z czuwaniem i modlitwą uwielbienia prowadzonymi przez Diakonię Domowego Kościoła i zespół Yam Kinneret.

Słupsk, salezjanie. W sobotę o godz. 20 rozpocznie się czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego prowadzone przez Odnowę w Duchu Świętym, które zakończy się Mszą św. o godz. 22.

Słupsk, parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego. Msza wigilijna Uroczystości Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się o godz. 18, a po niej czuwanie modlitewne.

Szczecinek, parafia pw. św. Krzysztofa. Czuwanie w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się o godz. 1930, Eucharystia zaś ok. godz. 23.

Piła, kapucyni. W sobotni wieczór poprzedzający uroczystość Zesłanie Ducha Świętego o godz. 18.30 odprawiona zostanie uroczysta wigilijna Msza św., a po niej na czuwanie modlitewne, które zakończy się ok. godz. 22 agapą na krużgankach.

Piła, parafia pw. Świętej Rodziny. Czuwanie rozpocznie się o godz. 21. o godz. 22.30 zostanie odprawiona Msza św.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy