O której na cmentarz? Podajemy godziny nabożeństw 1 listopada we wszystkich miastach w diecezji

RED.

publikacja 29.10.2019 16:40

W stolicy diecezji uroczystościom na cmentarzu będzie przewodniczył bp Krzysztof Zadarko. Procesja rozpocznie się o godz. 13 przy kaplicy.

O której na cmentarz? Podajemy godziny nabożeństw 1 listopada we wszystkich miastach w diecezji Zdjęcie ilustracyjne. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość

Podajemy harmonogram uroczystości na cmentarzach 1 listopada we wszystkich miastach w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

W Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych w niektórych parafiach odbędą się też wieczorne czuwania, tzw. Noce Świętych. Zobacz, gdzie będzie można wziąć udział w tych wydarzeniach.

Gdzie i o której godzinie odbywają się 1 listopada uroczystości na cmentarzach?

BARWICE. Po Mszy św. o godz. 11.00  sprzed kościoła wyruszy na cmentarz procesja żałobna z modlitwą za zmarłych. Na cmentarzu procesja z modlitwami za zmarłych przy czterech stacjach, zakończona błogosławieństwem przy krzyżu.

BIAŁOGARD. Msze św. na białogardzkich cmentarzach przy ul. Połczyńskiej i na Pękaninie o godz. 12.00. Na cmentarzu przy ulicy Szpitalnej tylko nabożeństwo za zmarłych z procesją.

BIAŁY BÓR. Msza św. na cmentarzu parafialnym o godz. 12 oraz o godz. 10 na cmentarzu w Grabowie. W godz. 10-11.30 na cmentarzu parafialnym odbędzie się kwesta na rzecz Hospicjum Stacjonarnego w Szczecinku.

BOBOLICE. Uroczystości na cmentarzu rozpoczynają się modlitwą za zmarłych o godz. 14. Najpierw wyruszy procesja, a następnie odprawiona zostanie Msza św. Po Mszach w kościołach filialnych procesje na cmentarze.

BORNE SULINOWO. Główna Msza św. w kościele parafialnym o godz. 12. Modlitwa za zmarłych na cmentarzu ok. godz. 13.

CZAPLINEK. Msza św. na cmentarzu o godz. 12 przy kaplicy pogrzebowej.

CZARNE. Msza św. o godz. 12. Po niej wyruszy procesja na cmentarz.

CZŁOPA. Msza św. na cmentarzu o godz. 12.

DARŁOWO. Msza św. o godz. 12 w kościele pw. św. Gertrudy. Po Eucharystii procesja ze stacjami modlitewnymi za zmarłych na cmentarzu.

DRAWSKO POMORSKIE. Na drawskim cmentarzu Msza św. o godz. 11.

GOŚCINO. Msza św. na cmentarzu o 12.30. Po niej procesja i modlitwa za zmarłych

JASTROWIE. Msza św. na cmentarzu o godz. 12.

KALISZ POMORSKI. Msza św. na cmentarzu o godz. 12,  poprzedzona procesją za zmarłych

KARLINO. O 12.30 przejście procesyjne z modlitwą od wejścia głównego cmentarza do ołtarza, gdzie będzie sprawowana Msza św.

KĘPICE. Msza św. na cmentarzu komunalnym o godz. 12; po Eucharystii procesja żałobna.

KOŁOBRZEG. Msza św. w kościele pw. św. Wojciecha o 12.30, po niej wyruszy procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych.

KOSZALIN. Na Cmentarzu Komunalnym modlitewna procesja rozpocznie się o godz. 13 od kaplicy, po niej Msza św., której przewodniczyć będzie bp Krzysztof Zadarko.

KRZYŻ WIELKOPOLSKI. Nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu rozpocznie się o 11.30, po nim Msza św. ok. godz. 12.

MIASTKO. Na cmentarzu w Miastku o godz. 11 od bramy głównej wyruszy procesja z modlitwami za zmarłych, po jej zakończeniu zostanie odprawiona Msza św. przy kaplicy. Na cmentarzu w Łodzierzy modlitwy za zmarłych rozpoczną się o godz. 13. Tam też zostanie odprawiona Msza św.

MIELNO. Procesja na cmentarz po Mszy św. o godz. 10.30, która odprawiana jest w kościele. Msza św. na cmentarzu o godz. 12.

MIROSŁAWIEC. Procesja pokutna wyruszy spod kościoła o godz. 11.30. Msza św. na cmentarzu o godz. 12.

OKONEK. Msza św. na cmentarzu o godz. 12.

PIŁA. Nabożeństwo za zmarłych na Cmentarzu Komunalnym rozpocznie się o 14.00 przy bramie głównej. Po nim Msza św. zostanie odprawiona na placu centralnym cmentarza przy krzyżu katyńskim (ok. godz. 15). Odbędzie się także nabożeństwo na cmentarzu przy kościele pw. MB Wspomożycielki Wiernych - po Mszy św. o godz. 15, która odprawiona zostanie w kościele.

POLANÓW. Msza św. na cmentarzu o godz. 11.

POŁCZYN-ZDRÓJ. O godz. 12 przy bramie głównej cmentarza rozpocznie się procesja z modlitwą za zmarłych. Po niej przy kaplicy cmentarnej odprawiona zostanie Msza św.

SIANÓW. Msza św. na cmentarzu o godz. 11.30.

SŁAWNO. O godz. 12 na cmentarzu wyruszy procesja z modlitwą za zmarłych. Po niej rozpocznie się Msza św.

SŁUPSK. Stary Cmentarz - o godz. 11.40 wyjście procesji spod kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusowego. Msza św. przy kaplicy o godz. 12.15; Nowy Cmentarz - Msza św. o godz. 12 przy kaplicy, a po niej procesja.

SZCZECINEK. O godz. 13 procesja za zmarłych. Nie ma Mszy św. na cmentarzu.

ŚWIDWIN. Nowy Cmentarz - Msza św. o godz. 12. Wcześniej procesja z modlitwą za zmarłych; Stary Cmentarz - wypominki o godz. 11. Procesja z modlitwą przy grobach o godz. 11.30. Msza św. o godz. 12.

TRZCIANKA. Msza św. na cmentarzu komunalnym o godz. 10. Msza św. na cmentarzu parafialnym (św. Jana Chrzciciela) o godz. 14.

TUCZNO. Msza św. na cmentarzu o godz. 11.15.

TYCHOWO. Msza św. na cmentarzu o godz. 12.

USTKA. Główne uroczystości rozpoczynają się o godz. 12 Mszą św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Po Eucharystii procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych tam spoczywających.

WAŁCZ. Na cmentarzu na "Chrząstkowie" - o godz. 10 rozpoczną się wypominki. O godz. 11.30 wyruszy procesja z modlitwą za zmarłych. Po niej (ok. godz. 12) Msza św.; Na "Dolnym Mieście" - Msza św. o godz. 13 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego, a po niej procesja od bramy cmentarza.

WIELEŃ. Msza św. na cmentarzu o godz. 14 (już po stronie archidiecezji poznańskiej).

ZŁOCIENIEC. O godz. 11.30 rozpocznie się procesja z modlitwą za zmarłych. Msza św. o godz. 12.