Nowy numer 3/2021 Archiwum

Jak spędzić wigilię uroczystości Wszystkich Świętych?

Czuwania modlitewne, procesje, drogi światła - w wielu miastach diecezji można przeżyć ten wieczór ze świętymi.

Jest to odpowiedź życia na halloweenową modę śmierci, ale także szukanie drogowskazów do nieba i zaproszenie do własnej świętości. W czwartek 31 października w kilku miejscach diecezji odbędą się noce ze świętymi. Zapraszamy do modlitwy przy relikwiach świętych, adoracji Najświętszego Sakramentu i rozważania tajemnicy świętych obcowania

Kołobrzeg
Po raz pierwszy Noc Świętych odbędzie się w kołobrzeskiej bazylice. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 19. Następnie uroczyste wprowadzenie relikwii świętych do bazyliki i konferencja diecezjalnego duszpasterza studentów.

W parafii franciszkańskiej  po Mszy św. o godz. 18 wspólne odśpiewanie Litanii do Wszystkich Świętych.

Koszalin
W katedrze Noc Świętych rozpocznie się o godz. 19.30. Czuwanie przed Najświętszym Sakramentem i obecność wielu świętych w swoich relikwiach to przypomnienie, że każdy zaproszony jest do świętości, której źródłem jest chrzest święty.

Mirosławiec
Nabożeństwo Via lucis na cmentarzu komunalnym o godzi. 19.

Piła
Parafia św. Jana Bosko
zaprasza młodzież na godz. 19.30 na nabożeństwo ku czci wszystkich świętych. Po litanii do północy zabawa i Noc Świętych w oratorium.

Noc Świętych także w kościele św. Józefa. O godzinie 18.00 po procesji z relikwiami świętych zostanie odprawiona Msza św. i Różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Na to nabożeństwo zaproszona jest szczególnie młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

Połczyn-Zdrój
Świętowanie rozpocznie się w kościele św. Józefa Mszą św. o godz. 17. Po Eucharystii orszak z relikwiami świętych i przejdzie do kościoła Mariackiego. Organizatorzy zachęcają rodziców do przebrania dzieci za postacie świętych.

Sławno
Parafia Mariacka zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na Marsz Świętych. Z kościoła o godz. 16 wyruszy radosna procesja na cmentarz. Organizatorzy zachęcają dzieci do przebrania się za świętych, młodzież – do zrobienia plakatów z patronami od bierzmowania.

Słupsk
Na duchowe przygotowanie do uroczystości i wypraszanie łask przez wstawiennictwo świętych zaprasza sanktuarium św. Józefa o godz. 20. Możliwość spowiedzi świętej.

Wieczór Świętych odbędzie się także w kościele św. Jacka. Rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 17.30. Następnie Msza św. o 18.00, a potem adoracja Najświętszego Sakramentu, uwielbienie i procesja świętych.

W kościele św. Maksymiliana M. Kolbego Wieczór Świętych to propozycja głównie dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania z klas I szkół średnich. Spotkanie organizuje młodzież KSM i schola parafialna Miraculum. Początek o godz. 19.

W kościele św. Faustyny Kowalskiej Noc Świętych rozpocznie się Mszą św. o godz. 18. Po Mszy św. będzie orszak świętych, a na zakończenie oddanie czci relikwiom św. Faustyny.

Świdwin 

W kościele św. Michała Archanioła godz. 19 czuwanie z relikwiami św. Jana Pawła II przed Najświętszym Sakramentem. 

Ustka

Nabożeństwo w kościele pw. św. o. Pio. Początek Nocy Świętych o godz. 18.30.

Złocieniec
Noc Świętych w kościele Mariackim o godz. 19.30. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą świec.

Jeśli w Waszej parafii w wigilię uroczystości odbywają się Noce Świętych – poinformujcie nas o tym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama