Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Koszalińsko-Kołobrzeski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 50/2025
    GN 50/2025 Dokument:(9523960,Przysypane perły, zapomniane diamenty)
  • Historia Kościoła (13) 01/2026
    Historia Kościoła (13) 01/2026 Dokument:(9518411,W listach (do) Jana Pawła II najważniejsze jest to…że w ogóle zostały napisane)
  • GN 49/2025
    GN 49/2025 Dokument:(9515780,Szlachetne ryby i morskie potwory)
  • Gość Extra 4/2025 (14)
    Gość Extra 4/2025 (14) Dokument:(9516809,Biblijna szkoła codzienności. Edytorial nowego wydania „Gościa Extra”)
  • GN 48/2025
    GN 48/2025 Dokument:(9507866,Metoda na życie)
koszalin.gosc.pl → Wiadomości z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej → Razem w Wielki Post

Razem w Wielki Post przejdź do galerii

Ponad 100 osób z Ruchu Szensztackiego spotkało się na diecezjalnym, wielkopostnym dniu skupienia w Koszalinie.

 
Koszalin, 4 marca: droga krzyżowa na Górę Chełmską. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość

Do Koszalina w sobotę 4 marca przyjechali przedstawiciele różnych gałęzi Ruchu Szensztackiego. Ks. Kazimierz Klawczyński, kapelan w sanktuarium na Górze Chełmskiej, reprezentował Szensztacki Instytut Księży Diecezjalnych. Przyjechali także przedstawiciele młodzieży męskiej i żeńskiej, Ligi Rodzin, Związku Rodzin oraz Instytutu Rodzin. Nie zabrakło także sióstr z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi.

- Takie spotkanie jest dla nas nie tylko przygotowaniem do Wielkiego Postu. Chodzi też o to, żeby członkowie Ruchu mogli od czasu do czasu spotkać się w większej liczbie, aby poczuć wspólnotę szerszą niż tylko grupa parafialna - mówi s. Celina Junik.

Skupienie tradycyjnie rozpoczęło się drogą krzyżową na Górze Chełmskiej. W tym roku prowadzili ją członkowie Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej. W dalszej części spotkania, która odbywała się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym, przewidziano wykład ks. dr Wojciecha Wójtowicza, rektora WSD, nt. "Maryja - ikona naszego Kościoła i światło dzieł apostolskich", spotkania w grupach, adorację Najświętszego Sakramentu, spowiedź i Eucharystię.

- Matka Boża jawi nam się przede wszystkim, jako Matka nadziei. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dzisiaj niełatwo jest ewangelizować . Maryja, która stoi pod krzyżem i cierpliwie oczekuje pociechy, zmartwychwstania, jest Tą, która umacnia także i nas w nadziei. Uczy nas cierpliwości po to, żebyśmy się nie zniechęcali, tylko podejmowali kolejne inicjatywy apostolskie - mówił ks. Wójtowicz.

Eucharystii na zakończenie spotkania przewodniczył bp senior Paweł Cieślik, promotor Ruchu Szensztackiego w Polsce z ramienia Konferencji Episkopatu Polski.

« ‹ 1 › »
Wielkopostne skupienie Ruchu Szensztackiego

Foto Gość DODANE 04.03.2017

Wielkopostne skupienie Ruchu Szensztackiego

Spotkanie odbyło się 4 marca w Koszalinie: na Górze Chełmskiej oraz w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym.​  
oceń artykuł Pobieranie..

ks. Wojciech Parfianowicz ks. Wojciech Parfianowicz

|

GOSC.PL

publikacja 04.03.2017 20:49

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • GÓRA CHEŁMSKA
  • RUCH SZENSZTACKI

Polecane w subskrypcji

  • Największe odkrycie archeologiczne XX wieku? Nie odkrycie grobowca Tutenchamona, a znalezienie kości św. Piotra
    • Temat Gościa
    • Marcin Jakimowicz
    Największe odkrycie archeologiczne XX wieku? Nie odkrycie grobowca Tutenchamona, a znalezienie kości św. Piotra
  • Belgia nie odda rosyjskich miliardów
    • Świat
    • Maciej Legutko
    Belgia nie odda rosyjskich miliardów
  • Adwent ze św. Augustynem: Kochaj, a nie zechcesz byle czego
    • Duchowość
    • Franciszek Kucharczak
    Adwent ze św. Augustynem: Kochaj, a nie zechcesz byle czego
  • Gdy świeccy biorą odpowiedzialność. Jak małżeństwo Jamrozych odmieniło służbę liturgiczną w Mysłowicach
    • Kościół
    • Katarzyna Widera-Podsiadło
    Gdy świeccy biorą odpowiedzialność. Jak małżeństwo Jamrozych odmieniło służbę liturgiczną w Mysłowicach
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X