Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Koszalińsko-Kołobrzeski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 22/2025
    GN 22/2025 Dokument:(9278877,Dziecko chce do Jezusa!)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
  • GN 21/2025
    GN 21/2025 Dokument:(9268666,Przyszłość świata)
  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
koszalin.gosc.pl → Wiadomości z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej → Jak wyglądał św. Otton?

Jak wyglądał św. Otton? przejdź do galerii

Tę postać oraz osobistych świadków wiary zaprezentowali uczestnicy konkursu plastycznego "Mój Kościół na Pomorzu".

 
Wystawę można oglądać w kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie do końca miesiąca. Katarzyna Matejek /Foto Gość

W kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie 23 października odbyła się gala wręczenia nagród w dorocznym konkursie plastycznym pt. „Mój Kościół na Pomorzu”. Biorą w nim udział dzieci i młodzież na wszystkich poziomach nauczania ze szkół na terenie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. W tym roku odbyła się 21. edycja tego wydarzenia. Wśród zaproponowanych tematów znalazło się przedstawienie osobistych świadków i nauczycieli Ewangelii oraz upamiętnienie 900. rocznicy misji ewangelizacyjnej św. Ottona z Bambergu na Pomorzu. Uczniowie, zachęceni przez katechetów i rodziców, przedstawili to w technice rysunku, malunku, makiety i filmu.

– Trzeba zauważyć, że prace odnosiły się do konkretnych miejsc w naszej diecezji i nie tylko, w których ewangelizował św. Otton oraz do osobistych odniesień uczestników do swojej parafii – powiedział proboszcz parafii Ducha Świętego, będącej współorganizatorem konkursu.

Ks. Dariusz Wypych, dyrektor Wydziału Katechetycznego podkreśla wagę tego dorocznego wydarzenia. – Konkurs dociera, a tym samym ogarnia w sposób edukacyjny i wychowawczy, dzieci i młodzież na wszystkich poziomach nauczania na terenie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej – powiedział dyrektor. – To ma znaczenie, ponieważ wciąż głównym zadaniem konkursu jest podejmowanie tematu „mojego Kościoła na Pomorzu”. A Kościół – ażeby stał się nasz – najpierw powinien stać się „mój” dla każdego wierzącego.

Laureatów nagrodzono pamiątkowymi dyplomami, książkami oraz kartami podarunkowymi. Wśród nich jest Maja Piernikowska, uczennica Szkoły Katolickiej w Koszalinie. Dwunastolatka nie po raz pierwszy jest laureatką konkursu „Mój Kościół na Pomorzu”. Tym razem wykonała makietę konkatedry należącej do parafii pw. św. Ottona w Kamieniu Pomorskim.

– Nie znałam tego kościoła, ale obejrzałam go w internecie i bardzo mnie zainspirował, dlatego postanowiłam go zrobić na konkurs – mówi dwunastolatka. – Było to nawet trochę trudne, ale w pracy troszeczkę pomagała mi siostra. Cieszę się z efektu.

Wystawę prac najmłodszych diecezjan można oglądać w kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie od 7 października do końca miesiąca.

« ‹ 1 › »
Gala konkursu "Mój Kościół na Pomorzu"

Foto Gość DODANE 23.10.2024 AKTUALIZACJA 23.10.2024

Gala konkursu "Mój Kościół na Pomorzu"

​W kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie 23 października odbyła się gala wręczenia nagród.  
oceń artykuł Pobieranie..

Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

|

GOSC.PL

publikacja 23.10.2024 13:50

FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • DIECEZJALNY KONKURS PLASTYCZNY
  • MÓJ KOŚCIÓŁ NA POMORZU
  • ŚW. OTTON Z BAMBERGU

Polecane w subskrypcji

  • Rodziny zastępcze w kryzysie. System pieczy zastępczej wymaga pilnych zmian
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Rodziny zastępcze w kryzysie. System pieczy zastępczej wymaga pilnych zmian
  • Atak gazowy pod Bolimowem. Tutaj 110 lat temu użyto najwięcej gazów bojowych w I wojnie światowej
    • Historia
    • Przemysław Kucharczak
    Atak gazowy pod Bolimowem. Tutaj 110 lat temu użyto najwięcej gazów bojowych w I wojnie światowej
  • „Wniebowstąpienie” w obrazie z XVI wieku
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    „Wniebowstąpienie” w obrazie z XVI wieku
  • Dlaczego Pan Bóg nie jest korkiem do wanny? Rozmowa z Kamilem Gąszowskim, autorem najnowszej książki z biblioteki „Małego Gościa”
    • Rozmowa
    • Marcin Jakimowicz
    Dlaczego Pan Bóg nie jest korkiem do wanny? Rozmowa z Kamilem Gąszowskim, autorem najnowszej książki z biblioteki „Małego Gościa”
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X