Nowy numer 13/2024 Archiwum

Koszaliński nauczyciel z pomocą uczniom i rodzicom w czasie kwarantanny

Na internetowym kanale Co za historia zaprasza na krótkie wykłady, które mogą ułatwić domowe lekcje. Pierwszy odcinek od dziś jest do obejrzenia w sieci.

Dziesięciominutowy, interesujący i dynamiczny mini-wykład to nie tyle alternatywa dla odwołanych lekcji, co ciekawa forma pomocy w lekcjach historii.

Kanał Co za historia może się przydać zarówno uczniom, jak i ich rodzicom.

- Jestem z tych historyków, którzy wolą o historii gadać niż zadawać rozdziały do przeczytania. Na kanale Co za historia łączę więc moją pasję z chęcią pomocy uczniom i rodzicom w tym niełatwym dla nas wszystkich czasie - przyznaje Arek Pater, nauczyciel Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 21 w Koszalinie.

Pomysł na takie dotarcie do młodych chodził historykowi od dawna po głowie, ale dopiero ekstremalna sytuacja związana z pandemią dodała wiatru w żagle.

- Kwarantanna wymusza szukanie alternatywnych sposobów na dotarcie do ucznia, ale też daje nieco więcej czasu, żeby je realizować - śmieje się. 

Koszaliński nauczyciel swoją pasję do przeszłości realizuje nie tylko przekazując wiedzę młodym koszalinianom zza szkolnej katedry, ale także kręcąc filmy, które powstają w ramach projektu "Koszalin. Historie Zapomniane". Jak przyznaje jednak edukacyjny kanał na You Tube to zupełnie nowe wyzwanie.

Co za historia - Mieszko I - Polska pierwszych Piastów [odc.1].
CoZaHistoria

- Lekcja przed kamerą jest mocno stresująca. Wprawdzie uczę od lat, występuję publicznie i jestem oswojony z kamerą, to jednak coś zupełnie innego. Odwagi dodała mi żona, która pomaga mi w realizacji przedsięwzięcia. Mam jednak nadzieję, że pomysł spodoba się uczniom i ich rodzicom - śmieje się.

Dziś pojawił się w sieci pierwszy odcinek. To podana w pigułce wiedza o Mieszku I. W kilka minut udaje się poruszyć wszystko, co jest wymagane na tradycyjnych lekcjach. W opisie odcinka podane są też linki do dokumentów i ćwiczeń, które rozszerzą podaną wiedzę i pomogą ją utrwalić. W kolejnych odsłonach internetowi odbiorcy będą poznawać dalsze koleje dynastii Piastów i początków Państwa Polskiego. 

- Następny odcinek pojawi się prawdopodobnie w poniedziałek, bo nagrywam je na bieżąco. Myślę, że uda się wrzucać do sieci po dwa odcinki tygodniowo. Jeśli zaś pomysł się spodoba, to spróbuję podjąć się tego przedsięwzięcia na dłużej - dodaje Arek Pater.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy