Nowy numer 13/2024 Archiwum

Poczuj się bezpieczniej. Teleopieka dla seniorów i nie tylko

Słupsk zachęca seniorów, osoby niepełnosprawne i samotne do skorzystania z całodobowego monitoringu ich stanu zdrowia.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku rekrutuje seniorów do systemu teleopieki, czyli całodobowego monitoringu ich stanu zdrowia.

Projekt jest skierowany do słupszczan zamieszkujących rewitalizowany obszar miasta, którzy ukończyli 60. rok życia, są niepełnosprawni lub samotni.

Teleopieka instalowana jest w domach osób niesamodzielnych. Chętni mogą skorzystać z tzw. bransoletek życia monitorujących stan zdrowia m.in. poprzez pomiar tętna. Za pomocą przycisku SOS senior może skontaktować się z Centrum Pomocy, w razie sytuacji nagłej np. zagrażającej życiu lub zgłosić inny problem. Przez opaskę można rozmawiać.

System teleopieki to także możliwość instalacji w pomieszczeniach czujników ruchu (a tym samym wykrywania ruchu w mieszkaniu podczas nieobecności gospodarzy), detektorów gazu i czadu, GPS oraz stacji HUB integrującej pracę wszystkich urządzeń w domu.

Kandydaci do programu, którzy chcieliby skorzystać z takiej pomocy, a mieszkają na terenie rewitalizowanym, powinni skontaktować się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Słupsku, tel. 59 814 28 14/15.

Poczuj się bezpieczniej. Teleopieka dla seniorów i nie tylko   Przyciskiem SOS umieszczonym na bransoletce życia można skontaktować się z Centrum Pomocy. Archiwum MOPR

Lista ulic, które wchodzą w skład programu, dostępna jest na stronach internetowych MOPR.

System teleopieki MOPR w Słupsku wprowadził w listopadzie 2018 roku, w ramach projektu  „Usługi społeczne – innowacyjne i kompleksowe wsparcie na rzecz mieszkańców obszaru rewitalizowanego Miasta Słupska”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy